Chętnych na mieszkania brak

Nie ma chętnych na planowaną budowę mieszkań przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Inwestycja ma być realizowana przy ul. Matrasia.

Towarzystwo Budownictwa Społecznego planuje realizację budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. ks. Matrasia w Biłgoraju. Chętni, którzy chcieliby zamieszkać w tym budynku, muszą pokryć 50% wartości inwestycji. Docelowo prawa własności zostaną przeniesione na najemcę. W bloku powstaną mieszkania 2- i 3-pokojowe. Jak się okazuje, chętnych nie ma zbyt wielu.

Pierwotnie na terenie przy ul. ks. Matrasia miały powstać mieszkania z rządowego programu Mieszkanie Plus. Podpisany był już nawet list intencyjny w tej sprawie. Jednak ta działka nie odpowiadała przedstawicielom Banku Gospodarstwa Krajowego. Program Mieszkanie Plus może być realizowane jedynie w centrach miast. Tylko wtedy jest to dla banku opłacalne. Jak wielokrotnie podkreślały władze miasta, mieszkania budowane przez TBS czy przy współudziale innych programów są korzystniejsze finansowo niż mieszkania z programu Mieszkanie Plus. Jednak nawet na takie lokale w Biłgoraju nie ma chętnych. – Na tym samym terenie TBS nosi się z budową swoich mieszkań, gdzie czynsz jest tańszy niż w proponowanym rządowym programie. Prezes nie może znaleźć chętnych, którzy chcieliby tam zamieszkać – mówi zastępca burmistrza Michał Dec.

- Reklama -

3 Komentarze
 1. Ania mówi

  A gdzie można znaleźc informacje o wysokosci czynszu, metrażu, itp.?
  Gdzie można się tego dowiedzieć, kto może ubiegać się o takie mieszkanie i gdzie można złożyć wniosek?

  Jestem bardzo zainteresowana, tylko do tej pory nic o tym nie wiedziałam.

 2. Jarek mówi

  Może jakby gdzieś podali informacje a nie szykowali dla znajomych to by się chętni znaleźli

 3. Jamnik mówi

  A ile te mieszkania będą mieć Metrów??????!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.