- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Chciał jechać „po pijaku”, zatrzymała go kobieta

41 letnia mieszkanka Biłgoraja zauważyła nietrzeźwego kierowcę volkswagena, zabrała kluczyki do pojazdu i powiadomiła policjantów.

- Reklama -

Jak się okazało kierowca miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu, a samochód którym kierował, nie miał aktualnych badań technicznych. Mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 13:00 na ul. Cegielnianej w Biłgoraju. 41 letnia mieszkanka Biłgoraja zauważyła kierowcę samochodu m-ki Volkswagen, którego wygląd wskazywał na to, że może być pod wpływem alkoholu. Kobieta wyjęła ze stacyjki kluczyki i powiadomiła o swoich podejrzeniach policjantów.  Jak się okazało miała rację, jej szybka reakcja uniemożliwiła dalszą jazdę pijanego kierowcy.

Jak ustalili policjanci volkswagenem kierował 47 letni mieszkaniec naszego miasta. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że samochód którym kierował, nie ma aktualnych badań technicznych – informuje rzecznik prasowa KPP Biłgoraj mł. asp. Joanna Klimek.

- Reklama -

Policjanci zatrzymali należący do niego blankiet prawa jazdy i sporządzili dokumentację, która zostanie przekazana do sądu. Nietrzeźwemu kierowcy  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Sąd może również orzec  w stosunku do 47 latka zakaz prowadzenia pojazdów.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.