przedszkola Biłgoraj

- Reklama -

- Reklama -

Chciał zabić się w areszcie

- Reklama -


Strach, wyrzuty sumienia, niepewność lub inne silne emocje skłoniły młodego mężczyznę, przebywającego w areszcie biłgorajskiej komendy policji, do próby targnięcia się na własne życie. W porę udało się temu zapobiec.

Jak wynika z naszych informacji, młody mężczyzna zatrzymany w areszcie biłgorajskiej komendy policji próbował targnąć się na własne życie. Według niepotwierdzonych informacji był on uczestnikiem wypadku, w wyniku którego ucierpiało kilka osób. Informację o próbie samobójczej potwierdza policja, jednak nie chce zdradzać szczegółów zajścia. – Mogę potwierdzić, że przebywająca w KPP Biłgoraj osoba tymczasowo aresztowana nieudolnie usiłowała targnąć się na swoje życie. Mężczyźnie nic nie stało się, został doprowadzony i osadzony w zakładzie karnym, gdzie obecnie przebywa – informuje st. sierż. Joanna Klimek, p.o. oficer prasowy KPP w Biłgoraju.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna chciał powiesić się, używając do tego elementów własnej garderoby. Nasz informator twierdzi, że doszło do nieprawidłowości podczas przebywania zatrzymanego w areszcie. Zapytaliśmy biłgorajską policję, czy w związku z tym zdarzeniem zdegradowany lub przeniesiony został policjant, który pełnił tego dnia służbę oraz czy zostały zachowane wszelkie procedury. Nie otrzymaliśmy precyzyjnych odpowiedzi. – Aktualnie trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia. Prowadzone są czynności, które mają ustalić okoliczności tego zajścia oraz sprawdzić, czy nie doszło do naruszenia procedur przez funkcjonariuszy. Czynności wciąż trwają – odpowiedziała st. sierż. Joanna Klimek.
Podcięcia, zatrucia lekami czy powieszenie się na prześcieradle, sznurówkach czy pasku od spodni to najczęstsze metody wybierane przez osadzonych. Jak wynika z badań, osoby przebywające w aresztach dość często próbują targnąć się na swoje życie. W więzieniach co roku próbę taką podejmuje kilkaset osób. Większość udaje się uratować. Co powoduje takie działania? Z pewnością dla człowieka przerażająca jest perspektywa, że przez kilkanaście lat będzie przebywał w więzieniu bez kontaktu z wolnością. Często taki człowiek szuka rozwiązania dla trudnych problemów i wybiera samobójstwo. Niekiedy człowiekiem targają również wyrzuty sumienia.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.