Chcą uzyskać dofinansowanie na remont

Ruszyły prace przy remoncie ul. 3-go Maja w Biłgoraju. Władze miasta złożyły wniosek na dofinansowanie tego zadania.
W kwietniu samorząd miasta Biłgoraj złożył wniosek o dofinansowanie zadania pn. „Przebudowa ul. 3-go Maja od ul. Zamojskiej do LO im. ONZ w Biłgoraju”, w ramach Rządowego Programu na Rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów Poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.  Koszt zadania to ponad 2 mln zł, a przewidywany termin zakończenia realizacji to koniec października 2018 r.

Ulica 3 Maja jest jedną z najstarszych ulic w mieście. Ruch na niej jest duży, ponieważ tam znajduje się największa szkoła podstawowa w mieście. Brak miejsc postojowych i zła nawierzchnia drogi utrudniają komunikację w tej części miasta. Problem jest szczególnie uciążliwy przed godziną 8, gdy rodzice odwożą dzieci do szkoły.

Wyremontowana zostanie część ulicy 3 Maja na odcinku od ul. Zamojskiej do LO im. ONZ wraz z chodnikami i zjazdami. W ramach zadania przewiduje się także wykonanie odcinka kanalizacji teletechnicznej oraz elementów stałej organizacji ruchu.

Po przebudowie szerokość jezdni ul. 3 Maja ulegnie zwężeniu i ostatecznie wyniesie 6 metrów. Zwężeniu ulegną również chodniki. Ich szerokość po przebudowie będzie zmienna od 1,5 metra do 3 metrów. Zwężenie jezdni i chodników pozwoli na wyodrębnienie obustronnego pasa dla utworzenia zatok postojowych.

Nawierzchnia remontowanej ul. 3 Maja będzie wykonana z klinkieru drogowego. Powstaną nowe przejścia dla pieszych, ujednolicone zostaną wszystkie zjazdy na posesje.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.