- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Chcą tu kształcić superrolników. Będzie też nowoczesne centrum.

Rolnicza szkoła w Różańcu (gm. Tarnogród) utworzy Centrum Edukacji Rolniczej – informuje portal farmer.pl. To ma być centrum z nowoczesnym parkiem maszynowym. W planach na najbliższe lata jest też budowa laboratorium pozwalającego na przeprowadzanie badań gleby oraz produktów rolnych. Jest już zielone światło od ministerstwa.

- Reklama -

– Plany kreują się od kilku lat. Szkoła uzyskała aprobatę Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na stworzenie przy szkole Centrum Edukacji Ekologicznej. Ma to być miejsce wspierające i kształcące rolników, uczniów, organizacje okołorolnicze, we współpracy z instytucjami pracującymi na rzecz rolnictwa. Planujemy również stworzenie laboratorium do badania gleby i produktów rolnych, które wspomoże nasz region, będący w dużej mierze nastawiony głównie na rolnictwo. Dodatkowo, z racji tego, iż uprawiamy pradawne odmiany pszenicy, chcemy stworzyć linię technologiczną do przetwarzania ziarna na mąkę – przekazał portalowi farmer.pl, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenie Rolniczego w Różańcu, Zbigniew Wlaź.

– W planach mamy również wprowadzenie profilu technika weterynarii, a bazę dydaktyczną w praktyce stanowiłyby zajęcia kontaktowe ze zwierzętami. Pracujemy nad założeniem ekologicznych hodowli rodzimych ras trzody chlewnej bądź bydła, przy współpracy z gospodarstwami lokalnymi – zapowiada dyrektor.

 

- Reklama -

info: farmer.pl/fot.szkoła w Różańcu

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.