- Reklama -

- Reklama -

Chcą mieć Otwarte Strefy Aktywności

Gmina Potok Górny złożyła wniosek do Programu OSA na budowę pięciu siłowni zewnętrznych.

Samorząd Potoka Górnego przygotowuje się do budowy pięciu siłowni zewnętrznych w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym Otwarte Strefy Aktywności (OSA). Jedna z siłowni ma powstać w Potoku Górnym na placu przy Urzędzie Gminy. Kolejne zaprojektowano przy szkole podstawowej w Potoku Górnym, przy szkołach w Lipinach Dolnych, Lipinach Górnych i Nakliku.

Każda Otwarta Strefa Aktywności będzie posiadać sześć urządzeń sprawnościowych, ławki, plenerowe urządzenia do gier planszowych typu szachy, warcaby czy stół do ping ponga. Oprócz tego przy jednej z nich powstanie plac zabaw dla dzieci.

- Reklama -

Wniosek gminy Potok Górny złożony został do Ministerstwa Sportu i Turystyki, i czeka na rozstrzygnięcie. Koszt inwestycji szacowany jest na blisko 300 tys. zł. W przypadku pozytywnej oceny gmina otrzyma dofinansowanie do 70 procent wydatków kwalifikowanych zadania.

Otwarte Strefy Aktywności (OSA) to rządowy program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym Ministerstwa Sportu i Turystyki. Celem programu jest budowa ogólnodostępnych, bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjnych, które mają szansę stać się miejscem pierwszej aktywności fizycznej dla dzieci, dorosłych oraz osób starszych, które podniosą w sposób znaczący estetykę przestrzeni publicznej i poprawią jakość życia mieszkańców.

 

- Reklama -

7 Komentarze
 1. Werka mówi

  Pociesze naszych włodarzy i dodam tylko ze juz nie chcemy tych OS czy jak tam je zwał. Juz nie chcemy ani drogi do nieba czyli w pole ani parkingów. Juz nie chcemy nawet tej hali widowiskowo- dziwowikskowej w Potoku Górnym. Nie chcemy bo i po co na to. Chcemy zas by ta gmina rzadzili madrzy ludzie. Zeby sie rozwijała zeby cos sie działo. minał rok i co?? Ano nic. I tym jednym zdaniem czy nawet słowem mozna opisac to co sie dzieje z nasza gmina. Nic. po prostu nic sie nie dzieje i co gorsze nic sie dziac nie bedzie. Pozdrawiam myslacych inaczej.

 2. Ewa mówi

  Brawo . W tym czasie dąży się by jak najbardziej zwiększyć liczebność dzieci na w-f bo trzeba oszczędzać, a tutaj lekka ręką chce się wydać pieniądze na place zabaw dla dorosłych . To nie miasto , tutaj rolnik po ciężkiej pracy nie pobiegnie do siłowni pod chmurką. Zrobić chodniki. Więcej zajęć i kół zainteresowań w szkołach. Pozdrawiam

 3. Radosna . mówi

  Każdy ocenia z własnego , często ograniczonego , punktu widzenia . I w naszej skromnej gminie jest mądra , szukająca zdrowego stylu życia społeczność . Dajmy sobie szansę a nie negujmy wszystkiego co prowadzi do dobrej zmiany .

  1. Matylda mówi

   Ta ta społecznosc widoczna jest najczesciej pod albo teraz juz za sklepem. To jedyne miejsca gdzie sie grupuje ta społecznosc lub gdzie moze sie zgrupowac chociaz ma to bardzo czesto i i gesto utrudniane. Tam tylko dochodzi do wymiany zdan i pogladów. A ze zakrapiane jest to napojem chłodzacym zwanym piwem to jest to dla innych niedopuszczalne. Innych przejawow zdrowego stylu zycia w tej społecznosci nie widziałam.

  2. Wanda mówi

   Ech ta dobra zmiana. wszedzie sie to słyszy. przyszła dobra zmiana i zrobi dobrze. A co bedzie jesli jednak nie zrobi dobrze. Powiemy ze dobra zmiana chciała dobrze ale totalna opozycja nie pozwoliłą. Heh i bedzie dobrze? Moze i coś bedzie ale czy dobrze to już niekoniecznie. Inaczej rzecz ujmujac w wiekszosci przypadków jakie nastepuja w naszej okolicy widac tylko hipokryzje zadufanie głupote i pare innych pomniejszych przypadłości. pocieszeniem moze byc fakt ze kiedys tez tych przypadłości nie brakowało. Teraz zaś znalazły sie na świeczniku.

 4. Jankokowal mówi

  Nareszcie cos sie bedzie dzialo w tej gminie. W koncu beda te długo wyczekiwane silownie . I ludzie, dzieci starcy babcie beda mogli sobie cwiczyc ile dusza zapragnie. przyjda ustawia sie w kolejke i beda zginac wyginac, przeginac swoje ciała az ustana ze zmeczenia. I to bedzie dobre. Co ja pisze to bedzie wspaniałe. I nie tylko w tym potoku ale całej gminie tez beda ludzie cwiczyc. I beda sie cieszyc bo zobacza ze władza ta ich władza która sami wybrali onich w koncu zaczyna dbac. I taki przybytek taki plac do cwiczen to nawet pod sama gmina powstanie. I urzedasy poł gopdzinnki dziennie tez beda ćwiczyc dajac przykład innym mieszkancom. Co ja pisze poł godzinki to z samego raNA. PO POŁUDNIU ZAS jeszcze godzinke. By kondycja była i siła. By mogli sie wdrapac po tych schodach do budynku. Alez bedzie pieknie. Alez bedzie wspaniale. Juz sie trudno niemal doczekac tych chwil kiedy tak bedzie. A to dopiero poczatek kochani mieszkancy. To dopiero poczatek.

 5. Pacyfista mówi

  No nareszcie. No w koncu sie doczekamy. prosilismy błagalismy a tutaj nic. Ale juz bedziemy mieli te wolne strefy. I bedzie mozna przyjsc. Bedzie mozna postac. Usiasc. Odpoczac. A jak ktos zechce to i aktywnie spedzic czas . No rewelacja. Juz widze oczami wyobrazni te tłumy jak ida biegna ustawiaja sie w kolejkach i ćwicza i cwicza i cwicza. Doskonały pomysł. W koncu bedzie gdzie spokojnie wypic flaszke czy chociaz jakies piwko. Jeszcze ławeczki by sie zdały no i parasole tez w razie gdyby pogoda nie dopisała.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.