Automax

Chcą mieć Otwarte Strefy Aktywności

Gmina Potok Górny złożyła wniosek do Programu OSA na budowę pięciu siłowni zewnętrznych.

Samorząd Potoka Górnego przygotowuje się do budowy pięciu siłowni zewnętrznych w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym Otwarte Strefy Aktywności (OSA). Jedna z siłowni ma powstać w Potoku Górnym na placu przy Urzędzie Gminy. Kolejne zaprojektowano przy szkole podstawowej w Potoku Górnym, przy szkołach w Lipinach Dolnych, Lipinach Górnych i Nakliku.

Każda Otwarta Strefa Aktywności będzie posiadać sześć urządzeń sprawnościowych, ławki, plenerowe urządzenia do gier planszowych typu szachy, warcaby czy stół do ping ponga. Oprócz tego przy jednej z nich powstanie plac zabaw dla dzieci.

Wniosek gminy Potok Górny złożony został do Ministerstwa Sportu i Turystyki, i czeka na rozstrzygnięcie. Koszt inwestycji szacowany jest na blisko 300 tys. zł. W przypadku pozytywnej oceny gmina otrzyma dofinansowanie do 70 procent wydatków kwalifikowanych zadania.

Otwarte Strefy Aktywności (OSA) to rządowy program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym Ministerstwa Sportu i Turystyki. Celem programu jest budowa ogólnodostępnych, bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjnych, które mają szansę stać się miejscem pierwszej aktywności fizycznej dla dzieci, dorosłych oraz osób starszych, które podniosą w sposób znaczący estetykę przestrzeni publicznej i poprawią jakość życia mieszkańców.

 

- Reklama -

4 Komentarze
 1. Ewa mówi

  Brawo . W tym czasie dąży się by jak najbardziej zwiększyć liczebność dzieci na w-f bo trzeba oszczędzać, a tutaj lekka ręką chce się wydać pieniądze na place zabaw dla dorosłych . To nie miasto , tutaj rolnik po ciężkiej pracy nie pobiegnie do siłowni pod chmurką. Zrobić chodniki. Więcej zajęć i kół zainteresowań w szkołach. Pozdrawiam

 2. Radosna . mówi

  Każdy ocenia z własnego , często ograniczonego , punktu widzenia . I w naszej skromnej gminie jest mądra , szukająca zdrowego stylu życia społeczność . Dajmy sobie szansę a nie negujmy wszystkiego co prowadzi do dobrej zmiany .

 3. Jankokowal mówi

  Nareszcie cos sie bedzie dzialo w tej gminie. W koncu beda te długo wyczekiwane silownie . I ludzie, dzieci starcy babcie beda mogli sobie cwiczyc ile dusza zapragnie. przyjda ustawia sie w kolejke i beda zginac wyginac, przeginac swoje ciała az ustana ze zmeczenia. I to bedzie dobre. Co ja pisze to bedzie wspaniałe. I nie tylko w tym potoku ale całej gminie tez beda ludzie cwiczyc. I beda sie cieszyc bo zobacza ze władza ta ich władza która sami wybrali onich w koncu zaczyna dbac. I taki przybytek taki plac do cwiczen to nawet pod sama gmina powstanie. I urzedasy poł gopdzinnki dziennie tez beda ćwiczyc dajac przykład innym mieszkancom. Co ja pisze poł godzinki to z samego raNA. PO POŁUDNIU ZAS jeszcze godzinke. By kondycja była i siła. By mogli sie wdrapac po tych schodach do budynku. Alez bedzie pieknie. Alez bedzie wspaniale. Juz sie trudno niemal doczekac tych chwil kiedy tak bedzie. A to dopiero poczatek kochani mieszkancy. To dopiero poczatek.

 4. Pacyfista mówi

  No nareszcie. No w koncu sie doczekamy. prosilismy błagalismy a tutaj nic. Ale juz bedziemy mieli te wolne strefy. I bedzie mozna przyjsc. Bedzie mozna postac. Usiasc. Odpoczac. A jak ktos zechce to i aktywnie spedzic czas . No rewelacja. Juz widze oczami wyobrazni te tłumy jak ida biegna ustawiaja sie w kolejkach i ćwicza i cwicza i cwicza. Doskonały pomysł. W koncu bedzie gdzie spokojnie wypic flaszke czy chociaz jakies piwko. Jeszcze ławeczki by sie zdały no i parasole tez w razie gdyby pogoda nie dopisała.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.