- Reklama -

- Reklama -

Chcą budować sieć kanalizacji

- Reklama -

Władze gminy Biłgoraj oraz przedstawiciele projektanta spotkali się z właścicielami posesji w miejscowościach: Smólsko Duże, Smólsko Małe, Brodziaki, Edwardów. Spotkanie odbyło się w listopadzie w budynku remizy OSP w Smólsku Dużym. W miejscowościach tych planowana jest budowa sieci kanalizacji sanitarnej. To pierwsze spotkanie konsultacyjne w ramach inwestycji.

- Reklama -

Na wstępie głos zabrał wójt Wiesław Różyński. – Spotkaliśmy się tutaj, aby poprawić warunki życia tej części mieszkańców gminy poprzez wybudowanie sieci kanalizacji sanitarnej. Dzisiejsze spotkanie jest informujące – mówił. Dodał, że duży wkład w to, aby inwestycja została zaplanowana, mieli sołtysi i radni, którzy dopytywali się, kiedy w tej części gminy kanalizacja zostanie wykonana. – Podjęliśmy działania. Trwa opracowywanie projektu. Teraz mówimy ogólnie, którędy będzie przebiegała sieć – mówił. Dodał, że po skończeniu projektu odbędzie się ponownie takie spotkanie. Wówczas mieszkańcy dowiedzą się, ile przyłączy jest planowanych, gdzie przebiega sieć główna, czy ujęte są wszystkie posesje. Wójt zaznaczył, że na inwestycję nie ma środków unijnych, tak jak było to wcześniej. Dodał, że jest to mała społeczność, a przy pozyskiwaniu środków unijnych bierze się pod uwagę ilość mieszkańców na 1 km. Władze gminy posiłkować się chcą funduszami z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Główne założenia podczas spotkania omówił projektant. Ponadto mieszkańcy mogli porozmawiać z włodarzem gminy o nurtujących ich problemach.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.