- Reklama -

Ceny śmieci poszły w górę

Cena śmieci w gminie Goraj poszybowała w górę. Decyzję taką podjęli radni podczas jednej z sesji Rady Gminy.

Radni ustalili, że mieszkańcy będą ponosić opłatę za śmieci w zależności od liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość. Pobierana więc będzie kwota 10 zł miesięcznie od jednego mieszkańca, przy liczbie od l do 2 osób włącznie zamieszkujących nieruchomość. 8 zł zapłaci trzeci i czwarty mieszkaniec danej nieruchomości. Natomiast 5 zł to kwota, która będzie obowiązywała piątego i każdego następnego mieszkańca. Te stawki obowiązują w przypadku odbioru odpadów segregowanych.

- Reklama -

Natomiast jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób nieselektywny, wówczas stawka wynosi 20 zł od jednego mieszkańca zamieszkującego nieruchomość.

Stawki obowiązują od 1 kwietnia br.

Dotychczas obowiązywały opłaty liczone od ilości osób zamieszkałych w danym gospodarstwie domowym. Jeżeli w gospodarstwie zamieszkiwała jedna osoba, płaciła ona 10 zł. W gospodarstwie składającym się z dwóch osób 14,00 zł  a w gospodarstwie składającym się z trzech osób, ale nie więcej niż pięciu 21,00 zł, a w gospodarstwie składającym się z sześciu  i więcej osób 26 zł. Dotyczy to opłat za odbiór śmieci segregowanych.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.