- Reklama -

- Reklama -

Centrum gminy do remontu

Wiele samorządów w naszym regionie chce skorzystać na współpracy transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina. Biszcza również ma takie aspiracje. Samorząd złożył aż trzy wspólne wnioski do Programu Współpracy Transgranicznej EIS Polska – Białoruś – Ukraina 2014-2020. W dwóch z nich Biszcza jest liderem, a w trzecim partnerem. 

- Reklama -

Na dobrej drodze jest wniosek dotyczący modernizacji centrum Biszczy. W pierwszej ocenie uzyskał on pozytywną opinię i został zakwalifikowany do drugiego etapu. Jego liderem jest strona ukraińska, a konkretnie Uniwersytet w Łucku. W ramach tego projektu planowane są nowe chodniki, droga dojazdowa do cmentarza i modernizacja terenu przy ośrodku kultury. Gmina miała dwa miesiące na uzupełnienie dokumentacji do drugiej oceny.

Jak mówił wójt gminy, pierwotne założenia zostały zweryfikowane. Niestety, nie będzie możliwa budowa amfiteatru czy rozbudowa istniejącego placu zabaw. – Musimy całą dokumentację przebudować, zmienić. Weszły nowe rzeczy jak droga do cmentarza czy chodnik do końca Biszczy – informował Zbigniew Pyczko, który dodawał, że na projekcie bardzo zależy stronie ukraińskiej. – Szansa na powodzenie tego wniosku jest – podkreślał włodarz. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.