- Reklama -

Cegielniana do remontu

Ulica Cegielniana w Biłgoraju przejdzie gruntowny remont. Powstały już nowe chodniki i ścieżka rowerowa. Teraz przyszedł czas na poprawę nawierzchni.

- Reklama -

 Kolejny etap przebudowy ul. Cegielnianej w Biłgoraju realizowany jest w tym roku. Powstał już chodnik i ścieżka rowerowa po stronie północnej ulicy. W minionym roku taka inwestycja została wykonana po stronie południowej. Niebawem ruszy remont nawierzchni ulicy. Podczas ostatniej sesji radni zabezpieczyli na ten cel dodatkowe środki finansowe. Remont nawierzchni od ul. Długiej do ul. Poniatowskiego będzie kosztował 300 tys. zł. Prace mają być wykonane do końca października.

 Obecnie na ul. Cegielnianej przebudowany został chodnik wraz ze zjazdami oraz wybudowana została ścieżka rowerowa. Przebudowano również elementy odwodnienia. Ścieżka rowerowa została wykonana z kostki brukowej grubości 6 cm typu Holland bez fazy w kolorze czerwonym

Dotychczasowy chodnik znajdujący się przy ulicy jest w fatalnym stanie. Krawężniki betonowe były zniszczone, miały widoczne ubytki i odchylenia. Chodnik wykonany z płyt betonowych był zdeformowany. Posiadał liczne uszkodzenia obrzeży oraz miejscami przerośnięty jest trawą. Zjazdy nie posiadały jednolitej nawierzchni, miejscami były utwardzone prefabrykatami betonowymi. Miejscami były to zjazdy o nawierzchni bitumicznej.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.