Moto Tech

- Reklama -

Uczniowie RCEZ i ONZ na kwarantannie

W ostatnim czasie uczniowie klasy maturalnej o profilu informatycznym z RCEZ oraz jedna z klas liceum ogólnokształcącego im. ONZ zostali skierowani na kwarantannę. Jak mówią, teraz muszą przebywać w swoich domach do 5 października.

Z powodu zarażenia się przez jednego z uczniów koronawirusem, 27 uczniowie klasy maturalnej technikum informatycznego Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju zostali objęci kwarantanną. Będą na niej pozostawać do 5 października. Dzięki szybkiej i odpowiedzialnej reakcji dyrekcji szkoły udało się uchronić od potencjalnego zarażenia się koronawirusem innych uczniów tej placówki, których “kolega ze szkolnej ławki” otrzymał pozytywny wynik na jego obecność.

– Podczas lekcji do naszej klasy przyszedł wicedyrektor i oznajmił, że musimy udać się do domów na kwarantannę, gdyż w naszej klasie został potwierdzony jeden przypadek zarażenia koronawirusem – mówi jeden z uczniów klasy 4 TI znajdującej się na kwarantannie.

Jak dowiedzieliśmy się od jednego z przebywających na kwarantannie uczniów, pozostaną oni w domach do 5 października, jednocześnie cały czas ucząc się zdalnie. Zgodnie z procedurami, osoby, które będą przebywać w tym czasie w domu razem z osobą przechodzącą kwarantannę, również zostaną nią objęte.

- Reklama -

Również i w I Liceum Ogólnokształcąym im. ONZ w Biłgoraju  jeden nauczyciel oraz 23 uczniów z tej szkoły trafiło na kwarantannę i pozostaną na niej również tak jak uczniowie “elektryka” do 5 października.

Red.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.