- Reklama -

Były dyrektor OSiR z wyrokiem

W poniedziałek 29 października w Sądzie Rejonowym w Biłgoraju zapadł wyrok w sprawie Michała F., byłego dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju.

- Reklama -

Michał F., został oskarżony o przekroczenie uprawnień z artykułu 231 kodeksu karnego § 2 (nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego) w związku z artykułem 12 kodeksu karnego. Groziło mu do lat 10 lat pozbawienia wolności.

Wyrok zapadł 29 października. Sąd po przesłuchaniu świadków uznał, że były dyrektor OSiR jest winny zarzucanych mu czynów. Zarzuty dotyczyły tego, że zapłacił on środkami publicznymi firmie świadczącej usługi fotograficzne za usługę wykonywaną podczas jego wesela. Sąd orzekł, że działał on na szkodę interesu publicznego, jako dyrektor samorządowej instytucji, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Sąd skazał byłego dyrektora OSiR na karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawiania wolności z warunkowym zawieszeniem kary na okres 3 lat. Zasądził również grzywnę w wysokości 180 stawek dziennych, przy czym jedna stawka wynosi 40 zł (7200 zł) oraz zapłatę na rzecz OSiR 2660 zł. Wyrok zawiera również pięcioletni zakaz zajmowania stanowisk w organach samorządowych. Sąd argumentował to tym, że będąc funkcjonariuszem publicznym przekroczył swoje uprawnienia, a celem było osiągnięcie własnych korzyści. Michał F. musi również pokryć koszty sądowe w kwocie 3090 zł. Sąd obciążył go nimi w całości, zważając na jego dobrą sytuację materialną. Zdaniem sądu kara nie jest nadmierna. Ze względu na dobrą opinię w lokalnym środowisku sąd postanowił warunkowo zawiesić jej odbywanie.

Michał F. w toku postępowania złożył obszerne wyjaśnienia. Nie przyznał się.

Wyrok nie jest prawomocny.

 

- Reklama -

3 Komentarze
 1. Piotrek mówi

  Nie rozumiem wcześniej dostał 13000 zł odszkodowania za nieprawidłowe zwolnienie a teraz ma zapłacić jakieś grosze rekompensaty ??? Paranoja
  https://bilgorajska.pl/aktualnosc,11895,0,0,0,Odszkodowanie-dla-bylego-dyrektora-OSiR.html
  Co to za sądy?

 2. Marek mówi

  Takie Olszowki, Furkepy i inne Borowce sprawiaja, ze choc mi blisko do pisowskich hasel to jednak ciezko mi na takich ludzi glosowac. I nie chodzi o wyroki. Zwyczajnie ideowo wydaje sie byc za PiS jednak gdy widze prywate lokalnych przedstawicieli tej partii to robi mi się niedobrze. No i jeszcze ta broszka co co chwila sie gdzies rozbija za nasze pieniadze.. wstyd kompletny.

 3. Marek mówi

  wow Michał F. Show MAN polityki . Sprzedawczyk z PO do PIS .
  Jakim to trzeba głupim być, że daliście go na listę PIS. WSTYD dla Zarządu PiSU i czas odwołać tych co go chronili i na listę umieścili wiedząc o przekrętach …. SZOKUJĄCE FAKTY

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.