„Być jak Ignacy”

Szkoła Podstawowa w Tereszpolu – Kukiełkach przystąpiła do II edycji programu edukacyjnego „Być jak Ignacy”. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja wiedzy na temat polskiej myśli naukowej oraz promowanie działań edukacyjnych opartych na doświadczeniu. Organizatorem akcji jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Program został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Projekt „Być jak Ignacy” spotkał się w szkole z dużym zainteresowaniem. Zostało utworzone Koło Miłośników Nauki, do którego należą głównie uczniowie kl. VII. Opiekunami koła są p. M. Kłubko i p. R. Wojnar. Zadaniem koła jest przybliżenie oraz popularyzowanie wiedzy o najbardziej znanych polskich naukowcach i wynalazcach takich jak Mikołaj Kopernik, Maria Skłodowska – Curie, Kazimierz Prószyński i Stefan Drzewiecki.

Zajęcia podzielone są na cztery bloki tematyczne poświęcone każdemu z tych wybitnych Polaków.

Uczniowie zapoznali się już z wiedzą biograficzną oraz licznymi ciekawostkami z życia Mikołaja Kopernika, Marii Skłodowskiej – Curie oraz Kazimierza Prószyńskiego, wykonali ciekawe zadania, doświadczenia oraz modele niektórych ich wynalazków, jak spektroskop, zoetrop, czy kalejdoskop.

Efekty swojej dotychczasowej pracy członkowie Koła Miłośników Nauki zaprezentowali w postaci instalacji przestrzennej zawierającej model układu słonecznego oraz wybrane wiadomości z zajęć, a także w formie stanowiska laboratoryjnego wykonanego na wzór stanowiska, przy którym pracowała Maria Skłodowska – Curie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.