- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Być jak Ignacy

To już IV etap i ostatni w V Edycji Ogólnopolskiego Programu "BYĆ JAK IGNACY". Brali w nim udział uczniowie kl. 1 a Szkoły Podstawowej nr 5 im. ks. J. Twardowskiego w Biłgoraju jako koło naukowe EKO-LUDKI w składzie Hanna Bosak, Zuzanna Jasińska, Zofia Kidaj, Zuzanna Mróz, Oliwier Chorzępa, Wiktor Kozioł, Adrian Szkoda i Iwo Złamański.

- Reklama -

 

Uczniowie „Piątki”  brali udział w zajęciach złożonych z czterech bloków tematycznych, które dotyczyły następujących tematów:
* Gry i filmy 3D
* Programowanie
* Sztuczna inteligencja

- Reklama -

* Bezpieczeństwo w sieci
W czasie tych zajęć, które częściowo odbywały się online dzieci poznawały techniki tworzenia filmów, miały okazję zobaczyć jak bardzo ewoluował sam proces tworzenia filmów i efektów specjalnych. Uczestnicy projektu dowiedzieli się, co to jest algorytm i na czym polega programowanie oraz sami mogli to poćwiczyć, tworząc własne algorytmy. Poznali również postać Stefana Banacha – wybitnego polskiego matematyka. Dowiedzieli się, czym jest sztuczna inteligencja i jak korzystać z Internetu w bezpieczny sposób. Wykonywali projekty i rysunki robotów oraz zastanawiali się nad tym, jak nowe technologie i technologia przyszłości może pomóc ludziom w codziennym życiu?
Do niektórych zajęć zapraszano też uczniów spoza koła naukowego, aby i oni mogli poszerzyć swoją wiedzę.

Projekt jest w pewnym sensie konkursem. Miejmy nadzieję, że młodym uczestnikom uda się wywalczyć wysokie miejsce na tle ogólnopolskim. Trzymamy kciuki.

SP nr 5

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.