- Reklama -

- Reklama -

Burze z gradem przeszły nad powiatem (Aktualizacja)

Burze z gradem, silnym deszczem i wiatrem – tak, niestety, wyglądała pogoda w wielu miejscach naszego powiatu. 

Prognozy jakie wydał dla Lubelszczyzny Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej sprawdziły się w wielu miejscach naszego powiatu. Burzowa aura, która dała się poznać tuż popołudniu, powoli się zmienia. W wielu miejscowościach powiatu wystąpiły burze z opadami deszczu do 30 mm oraz porywami wiatru nawet do 65 km/h. Lokalnie wystąpił też grad. 

Przedstawiamy zdjęcia, jakie przesłał nasz Czytelnik. Pokazują one skutki nawałnicy, która przeszła dzisiaj w Lipinach Dolnych (gm. Potok Górny). 

- Reklama -

Aktualizacja

Jak informują nasi czytelnicy, wczorajszy grad wyrządził ogromne szkody w uprawach. W gminie Potok Górny zniszczone są m.in. rzepak i niedawno posadzony tytoń. – Grad padał takimi pasami. W środku miejscowości padał tylko deszcz. Najgorzej było na tzw. "Oderwie" i Lipinach Górnych Lewkach – informuje nas jedna z mieszkanek gminy, która dodaje, że uszkodzone zostały też uprawy w Potoku Górnym.

Prognozy synoptyków na dzisiaj też nie napawają optymizmem. Synoptycy przewidują, że od godz. 11.00 do 21.00 znów mogą wystąpić burze z gradem. – Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 30 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie grad – informuje synoptyk Katarzyna Ścisłowska. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych groźnych zjawisk określono na dość wysokie. Wynosi ono 80%. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.