- Reklama -

- Reklama -

Burmistrza dopadł COVID-19

Na jednym z portali społecznościowych burmistrz miasta Janusz Rosłan poinformował, że ma koronawirusa. Pozostaje w kwarantannie, ale jak sam przyznaje, względnie dobre samopoczucie zawdzięcza szczepieniom. Przemyślenia włodarza naszego miasta poniżej.

- Reklama -

Mam wynik pozytywny
W nocy z soboty na niedzielę poczułem się gorzej, miałem dreszcze i ból głowy, a temperatura ciała podwyższyła się do 37,8 kresek. Lekarz rodzinny dał mi skierowanie na wykonanie testu pod kątem wystąpienia u mnie Covid 19 i we wtorkowy ranek dowiedziałem się, że wynik jest pozytywny.
Ktoś pewnie powie, albo przynajmniej pomyśli, że zachęcałem ludzi do szczepień, krytykowałem antyszczepionkowców, a tymczasem sam zachorowałem i przekonałem się o nieskuteczności szczepień. Otóż nic bardziej mylnego. Tym bardziej zachęcam wszystkich niezaszczepionych do jak najszybszego zaszczepienia się. Dzisiaj, po dwóch dniach od momentu, kiedy poczułem się gorzej, temperatura doszła prawie do normy (36,8), ustąpił ból głowy, jestem tylko trochę osłabiony. Z racji nałożonej na mnie izolacji siedzę sobie w domu, nadrabiam zaległości w czytaniu, słucham sobie koncertów fortepianowych S. Rachmaninowa w wykonaniu niesamowitej pianistki Anny Fedorowej (są naprawdę przepiękne), piszę do Państwa ten list i cieszę się życiem. Od jutra zaczynam pracę zdalną, bo chcę być na bieżąco ze wszystkim, co się dzieje w mieście. Zwykłe przeziębienia, których doświadczamy niekiedy po kilka razy w roku, były o wiele bardziej dotkliwe, niż Covid 19. A tak lekki przebieg choroby zawdzięczam wyłącznie temu, że jestem zaszczepiony trzema dawkami. Jeśli sobie pomyślę, że mógłbym leżeć w szpitalu, modlić się o cud, albo pozbawiony świadomości leżeć pod respiratorem i to tylko z tego powodu, że dałem się przekonać jakiemuś zacofanemu durniowi do nieszczepienia się, to cieszę się, że podjąłem jedyną rozsądną decyzję. Jeśli Państwo Polskie finansuje wszelkie koszty szczepień, a najznakomitsi polscy profesorowie doradzający do niedawna Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu gwarantują mi, że szczepienia nie są eksperymentami medycznymi, to nie jestem w stanie pojąć, jak można ryzykować własne życie, głosić bzdurne teorie, nie szczepić się i jeszcze innych do tego samego namawiać.

Czytaj także:

Burmistrz apeluje do niezaszczepionych

- Reklama -

Od czterech lat szczepię się również przeciwko grypie. Lekarz rodzinny wyjaśnił mi, że szczepionka nie chroni w 100% przed zachorowaniem, ale przede wszystkim przed ciężkim przebiegiem choroby. Od tego czasu nie byłem ani jednego dnia na zwolnieniu lekarskim. Nawet jeśli jednego dnia pojawił się stan podgorączkowy, to po dwóch dniach, po wypiciu wody z miodem i cytryną, wszystko wracało do normy. Tak samo jest ze szczepionką przeciwko Covid 19. Nie gwarantuje ona 100 % ochrony przed zakażeniem, ale pozwala naszemu organizmowi szybko i skutecznie zwalczyć wirusa. Wiem, że nie przekonam do szczepień zagorzałych antyszczepionkowców, bo na głupotę nikt jeszcze ani lekarstwa, ani szczepionki nie wynalazł, ale jeśli ktokolwiek ma jeszcze wątpliwości i waha się, czy powinien się zaszczepić, albo nie znalazł do tej pory czasu by udać się na szczepienie, to może mój głos sprawi, że szybko podejmie właściwą decyzję.
Janusz Rosłan

- Reklama -

6 Komentarze
 1. ander mówi

  Jedną z najgłupszych rzeczy, jakie ludzie mówią w dzisiejszych czasach jest „wierzę w naukę”. Gdyby nauka była kwestią wiary byłaby religią. Zamiast tego chodzi o to żeby zawsze kwestionować , wątpić i upewniać się, że za hipotetyczną sprawą nie kryją się duże pieniądze. -KARL POPPER…

  A tu cytat Luc Montagnier/francuski wirusolog, współodkrywca HIV w 1983, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny, współtwórca technologii mRNA/ na pytanie skąd wzięły się warianty wirusa SARS-COV-2 odpowiedział:
  „To bardzo proste. Warianty wzięły się ze szczepień. Przeciwciała wytworzone przez wirusa pozwalają na to, żeby infekcja była bardziej nasilona. Nazywa się to wzmocnieniem zależnym od przeciwciał.
  Szczepionka powoduje wytworzenie dużej ilości białka kolca, takiego jak na powierzchni wirusa i to jest bardzo niebezpieczne, bo sprzyja zachorowaniu. Dlatego coraz więcej osób choruje po szczepieniu.
  Wg uczonego Paszporty Covidowe to coś haniebnego i skandalicznego. Szczepionka w technologii mRNA jest chimerą. Nie wiadomo jakie będą konsekwencje przyjęcia jej.
  Odmawiam poddania się szczepieniu – powiedział i zwrócił się do medyków: Zachowujcie się jak lekarze, nie jak barany. Nie bójcie się.”
  Wstyd że takie brednie jak powyżej pisze reprezentant Biłgoraja, brakuje tu jeszcze opisu koloru kupki zrobionej rano. Treść wpisu i wiedzy żenująca a poziom określeń rynsztokowy.

 2. Zacofanu Dureń mówi

  Pięknie Panie Burmistrzu co znaczy słowo ZACOFANY DUREŃ ???? Tak sie traktuje swoich popieraczy w wyborach, wstyd jakich słów Pan używa. nikt z nas nie szczepionych nie może być durniem bo co Pan testujesz na sobie coś co nie byłó zbadane testuj sobie a nas nie nazywaj zacofanymi durniami. Myślę że ten POZYTYWNY test wyszedł Pany po pańskim artykule ostatnim w gazecie ludzie pojechali po Panu i chce się Pan pokazać przed światem jaki to jak jestem PICO PELO jestem szczepiony ale też zachorowałem, fajnie tk posiedzieć dw tygodnie i posłuchać muzy za nasze kasę. Śmiem twierdzić że zrobił Pan to specjalnie. Wierzy Pan w jakieś tam testy jest okres przeziębień i może Pan mieć temperaturę najlepszym sposobem starym i sprawdzonym są bańki czosnek i pierzyna wystarczy 3 dni aby dojść do siebie, nie zmuszaj Pan nikogo swoimi zacofanymi poglądami do SZCZEPIENIA się ponieważ każdy ma swój mózg i go używa , ja zgodnie z pańskimi poglądami powinien byłbym już zejść z tego świata na początku tej pseudo pandemii codziennie mam do czynieni z setkami różnych osób i tych smarkających kichających pierdzących i nie wiadomo co jeszcze jakoś się też nie szczepiłem ani na covida ani na grypę i dzięki Bogu egzystuję na ty łez padole. Pan piernął i już ma covida a może by tak Panu postawić bańki tylko nie tam gdzie normalnie się stawia lecz na głowie ?
  Panie Burmistrzu NIE RÓB Z LUDZI ZACOFANYCH DURNI testuj się do woli myślę że trzeba pomału robić też test na mózg.
  Z poważaniem ZACOFANY DUREŃ.
  Szybkiego powrotu do normalności

  1. yale mówi

   on tego nie zrozumie, jest zbyt zadufany w sobie i nie ma szacunku do wyborców czyli zwykłych ludzi. Pogarda ,kpina i obrażanie to jak widać jego metoda na zmuszanie do „jedynie słusznej racji”. Przeraża brak wiedzy u tego człowieka. Dziwię się że cytuje się jego osobiste wynurzenia na forum no chyba że chce sobie zrobić antyreklamę przed wyborami. Mojego głosu i mojej rodziny na pewno nie dostanie. Pozdrawiam zdrowo myślących i poszukujących prawdy.

 3. Covid19 mówi

  Troche mocne slowa o tych niezaszczepionych…

  1. Zacofany dureń mówi

   Zacofane durnie gdzież to mocne słowa

 4. unkas mówi

  Logika poraża miżna być burmistrzem ale na biologii to się nie uważało hhmm

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.