- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Burmistrz z absolutorium

Rada Miejska w Józefowie udzieliła burmistrzowi Romanowi Dziurze absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Podczas sesji, która odbyła się w 27 maja, za uchwałą w tej sprawie zagłosowali wszyscy radni, biorący udział w obradach.

- Reklama -

Burmistrz Józefowa Roman Dziura otrzymał absolutorium za pracę za ubiegły rok. Zapoznał również radnych z raportem o stanie gminy. Samorządowcy udzielili włodarzowi wotum zaufania.

Ze sprawozdania finansowego za 2020 rok wynika, że plan dochodów został wykonany w 98,80%, a wydatków w 92,46%. Na inwestycje gmina wydała prawie 7,5 miliona złotych. Najbardziej kosztowne było dokończenie budowy oczyszczalni ścieków i kanalizacji sanitarnej w Siedliskach. W ubiegłym roku józefowski samorząd wydał na ten cel około 3 milionów 600 tysięcy złotych. Prawie 1 milion 200 tysięcy kosztowała termomodernizacja Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie, zrealizowana w ramach większego projektu, współfinansowanego z pieniędzy unijnych. Rok wcześniej podobne prace zostały wykonane w przedszkolu, a na 2021 rok gmina planuje termomodernizację budynku po byłym liceum ogólnokształcącym.

- Reklama -

Podczas sesji burmistrz Roman Dziura podkreślał, że samorząd bardzo dobrze zakończył miniony rok, mimo panującej pandemii koronawirusa.  – Możemy być dumni, że w tym trudnym roku tak wiele udało się zrobić. Widać, że tego jest dużo. Dobrze wykorzystaliśmy ten rok. Raport o stanie gminy ma być gospodarskim obrachunkiem minionego roku. Niesłychanie ważne jest to, że kolejna porcja inwestycji z kadencyjnego budżetu obywatelskiego została oddana do użytku. Niezwykle ważne jest, że tymi inwestycjami i naszą pracą kolejny raz poprawiamy warunki życia mieszkańców. Możemy być zadowoleni, powinniśmy być zadowoleni, że w tak trudnym roku pandemii i stresu nie ucierpiała gmina w rozwoju, a wręcz przeciwnie. Możemy być dumni z tego, co się udało zrobić – mówił burmistrz Roman Dziura. 

Po głosowaniu nad udzieleniem absolutorium burmistrz Dziura podziękował za okazane mu zaufanie. Głosowanie przebiegło jednogłośnie. – Dziękuje za udzielenie i wotum zaufania, i absolutorium w takim pięknym stylu. Miło jest mieć wsparcie i akceptację. Zawsze przekonanie w człowieku wzrasta, jak jest taka atmosfera przy udzielaniu absolutorium. Mamy wspólne cele. Dziękuje za zgodę. Czasu nie zmarnowaliśmy. Mamy się z czego cieszyć i z czego być dumni – dodał.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.