- Reklama -

- Reklama -

Burmistrz w Izraelu

W połowie lutego burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan odwiedził miasto partnerskie w Izraelu. Uczestniczył m.in. w międzynarodowych targach. Była to również okazja do odnowienia podpisanej w 2010 roku umowy partnerskiej.

Przypomnijmy, że umowa partnerska pomiędzy Biłgorajem a Afulą została podpisana 10 lat temu z powodów historycznych i kulturowych. Warto pamiętać, że do II wojny światowej Biłgoraj był miastem wielokulturowym, a Żydzi stanowili większość mieszkańców naszego miasta. 

W dniach 14-20 lutego br. przedstawiciele Biłgoraja odwiedzili miasto partnerskie Afula w Izraelu. Połączone ono było z uczestnictwem w międzynarodowych targach Smart City “Muni World 2020” w Tel Avivie. W delegacji z Biłgoraja uczestniczyli Mateusz Bury, prezes BARR, Jan Skrok, przewodniczący Komisji Budżetu Rady Miasta oraz burmistrz miasta Janusz Rosłan. – Podczas wizyty burmistrz Afuli przedstawił obszary, którymi zarządza miasto, problemy miasta oraz kierunki rozwoju współpracy obu miast. W kolejnym dniu miało miejsce uroczyste odnowienie umowy podpisanej w 2010 r. w Biłgoraju. Obydwu stronom zależy na nawiązaniu współpracy gospodarczej pomiędzy firmami z Izraela i Polski oraz wymianie kulturalnej skierowanej przede wszystkim do młodzieży – informuje burmistrz Janusz Rosłan.

- Reklama -

Prezes BARR zaprezentował działalność spółki oraz przedstawił największe podmioty gospodarcze działające na terenie Biłgoraja. W kolejnych dniach miały miejsce międzynarodowe targi, podczas których firmy z całego świata prezentowały nowoczesne rozwiązania dla miast. W targach uczestniczyły delegacje z 70 państw.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.