- Reklama -

- Reklama -

Burmistrz Rosłan komentuje II turę wyborów

Poniżej zamieszczamy wpis Janusza Rosłana, który dotyczący II tury wyborów prezydenckich. Burmistrz umieścił go dziś (17 lipca) w mediach społecznościowych.

„Trochę ochłonąłem już po wyborach i czas na kilka refleksji. Jestem zawiedziony postawą Szymona Hołowni, Władysława Kosiniaka Kamysza i Roberta Biedronia. Moim zdaniem powinni stanąć murem za Trzaskowskim, włączyć się czynnie do jego kampanii wyborczej i dać wyborcom bardzo jasny przekaz. Nie zrobili tego, szkoda. Pożyjemy, zobaczymy. Może nie będzie tak źle.

Niejednokrotnie dzieci mają duży wpływ na swoich rodziców i to one często uczą ich, że np. nie wolno spalać odpadów, że należy segregować śmieci i że nie powinno się marnować wody. A inne przypominają, że nikt nie powinien się bać wyjść z domu, niezależnie od tego, w co wierzy, jaki ma kolor skóry, poglądy, jakiego kandydata popiera i kogo kocha, że wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługujemy na szacunek.

Chciałbym uwierzyć w słowa Prezydenta kiedy mówił, że druga kadencja będzie inna i w tej będzie odpowiadał tylko przed Bogiem, Historią i Narodem. Oby tak się stało! Dziękuję Wam wszystkim za komentarze. Niektóre z nich bardzo mnie zaniepokoiły i to nie te nakazujące mi „zamknięcie mojego komunistycznego ryja”, ale te pozytywne, w których gratulujecie mi odwagi. Pomyślałem, że odwagę to trzeba było mieć w 1981 r., kiedy wspólnie z koleżankami i kolegami z roku postanowiliśmy przyłączyć się do strajku na UMCS. Ale dzisiaj, po 30 latach funkcjonowania demokratycznego państwa, ktoś gratuluje mi odwagi za napisanie tego co myślę i czuję?

- Reklama -

Zachęcam Was do wysłuchania pięknej pieśni Nataszy Czarmińskiej napisanej przez Jerzego Ignaciuka z muzyką Stefana Brzozowskiego, śpiewanej w 1981 r. „Obudźmy się ze snu lęku”. My również śpiewaliśmy ją w zespole prowadzonym przez Marylę Olejko w Biłgorajskim Domu Kultury, jeszcze w słusznie minionych czasach i to też wymagało odwagi” 

 

Obudźmy się ze snu lęku
Powstańmy, już blisko dzień
Że będzie lepszy, uwierzmy
Z ciszy się nocy podnieśmy

Obudźmy się ze snu lęku
Powstańmy z pogardy kłamstwa, hańby
Już blisko dzień

A jeżeli znów każą zasnąć nam
Bo długo czekaliśmy dnia
Tu przecież każdy dobrze zna obietnic i przyrzeczeń fałsz
I ten po głodnych dniach nocy smak
I ten po głodnych dniach nocy smak
Zmęczenie … zmęczenie…

Wytrwajmy ze snu lęku
Powstańmy już nowy dzień
Że będzie lepszy, uwierzmy
Z ciszy się nocy podnieśmy

Obudźmy się ze snu lęku
Powstańmy z pogardy kłamstwa, hańby
Już nowy dzień !

Wytrwajmy ze snu lęku
Powstańmy z pogardy kłamstwa, hańby
Już nowy dzień !

Pozdrawiam serdecznie, Janusz Rosłan

- Reklama -

- Reklama -

3 Komentarze
  1. Kierowca mówi

    Panie burmistrz pan to wszystko wie przyjdzie pan po deszczu na ul, Kościuszki przy Nadstawnej zobaczy pan jak przyjął pan drogę jak co chwilę ludzi woda zalewa buduje pan budynek przy dworku modrzewiowym w granicy działki z oknami na ulicę prawo chyba stanowi inaczej ale nie wszyscy go respektują itp,

  2. John mówi

    Widze ze tolerancji powinni sie wszyscy uczyc od maluczkich do wlodarzy.Panie burmistrzu prosze niech Pan nie popelnia bledu wielu samorzadow ze odnawiaja rynek ratusz zrobia pare sciezek rowerowych z kostki brukowej i wywiesimy niebieska flage z 12gwiazdami i fajnie jest.Z miasta nie mozna sie wydostac w strone A4 bez stania w korkach brak stref przemyslowych na brzegach rzek mozna zrobic plaze niech mieszkancy wiedza ze maja Lade.Jest takie przyslowie ze pokorne ciele dwie krowy ssie.Niech kazdy robi swoja prace jak najlepiej bez ogladania sie na innych a bedzie dobrze.Ps prosze nie budowac juz sciezek rowerowych z koski tylko z asfaltu w Korczowie sie sprawdzil wieki temu za Sieniawa w strone A4 jest nowa asfaltowa a wiec Unia pozwala na taka nawierzchnie.

  3. ceny mówi

    Człowieku wygoniłeś prawie wszystkich młodych ludzi swoimi kretyńskimi decyzjami, zajmij się Biłgorajem a nie polityką. Mówisz o przyszłości a przez Ciebie młodzi wyjechali, jaka to przyszłość?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.