- Reklama -

- Reklama -

Burmistrz Józefowa radzi … kiedy przejść na emeryturę

Jeśli ktoś zastanawia się nad przejściem na emeryturę, nie ma o czym dłużej myśleć, bo to ostatni dzwonek, by zyskać nawet 500 zł. -Nawet jak ktoś popracuje półtora roku dłużej, to nie odzyska tego, co utracił, nie odchodząc na emeryturę w lutym - mówi Roman Dziura, burmistrz Józefowa.

- Reklama -

Na ostatniej sesji rady miasta Józefowa, burmistrz miasta Roman Dziura udzielił mieszkańcom rady i prosił o przekazanie wiadomości dalej. To ważna informacja dla wszystkich osób, które myślą o przejściu na emeryturę.

 

-Jest jedna, niepowtarzalna okazja, żeby odejść na dobrych warunkach na emeryturę w lutym?mówi Roman Dziura

 

Dlaczego niepowtarzalna i dlaczego właśnie w lutym?

 

– Dlatego, że w lutym obowiązuje tabela życia tzw. „covidowa”. Dużo ludzi zmarło i długość życia się obniżyła. Więc kapitał, który zgromadziliśmy dzielony jest przez mniejszą ilość miesięcy prognozowanego życia. I ta emerytura na dzień dobry wskakuje nam o kilkaset złoty wyżej. Drugi bonus: już w marcu wskakuje waloryzacja marcowa ponad 14%. Więc takiej kumulacji bonusów szybko nie będzie tłumaczył burmistrz

 

- Reklama -

Burmistrz apelował, że jeżeli mamy gdzieś w naszym otoczeniu rodziców, znajomych, kolegów, przyjaciół, rodzinę, kogoś, kto kończy wiek emerytalny, to trzeba mu przekazać, że luty to najlepszy miesiąc na przejście na emeryturę.

 

-Nawet jak ktoś popracuje półtora roku dłużej, to nie odzyska tego, co utracił, nie odchodząc na emeryturę w lutym – podsumował

 

I rzeczywiście, o rozwiązaniu, które podpowiada Roman Dziura, rozpisują się portale ekonomiczne, które przeanalizowały korzyści z przejścia na emeryturę w lutym br:

 

Najlepszym momentem na rozpoczęcie emerytury będzie luty 2023 r. Osoby, które się na to zdecydują, skorzystają z obecnych, opłacalnych tablic dalszego trwania życia i rekordowej marcowej waloryzacji świadczeń. W rezultacie nawet emeryt z niewysokim świadczeniem dostanie o ok. 500 zł więcej w porównaniu z tym, który zdecyduje się na emeryturę np. od kwietnia.czytamy na portalu businessinsider.com.pl

Zapytaliśmy w ZUS-e czy rzeczywiście każdy, kto przejdzie na emeryturę w lutym, „wygra”:

Tutaj nie ma złotej reguły. Sytuacja każdego ubezpieczonego może być inna.
Ale można zawsze zgłosić się do dowolnej placówki ZUS do doradcy emerytalnego, który przygotuje indywidualną prognozę wysokości świadczenia dla konkretnego przypadku. Wtedy można podjąć indywidualną decyzję dotyczącą terminu przejścia na emeryturę mówi Maciej Raszewski, p.o. regionalnego rzecznika prasowego w Lublinie.

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Dziurawy budżet mówi

    Tak Romek już pora …

  2. Emeryt mówi

    Szkoda, że idzie już na emeryturę.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.