- Reklama -

- Reklama -

Burmistrz i wicestarosta w Narodowym Czytaniu (film)

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnogrodzie oraz Szkoła Podstawowa im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie już po raz dziewiąty organizowały Narodowe Czytanie. Wydarzenie, które odbyło się pod patronatem pary prezydenckiej, w tym roku przypomniało „Balladynę” Juliusza Słowackiego.

- Reklama -

Z powodu pandemii koronawirusa SARS-Cov-2 tegoroczna edycja Narodowe Czytanie odbyła się on-line. Wszyscy, którzy chcieli wziąć udział w akcji, przesyłali do biblioteki lub szkoły podstawowej nagrania z wybranym fragmentem utworu Słowackiego. Przesłane nagrania zostały opublikowane 5 września 2020 r. na Facebooku biblioteki i szkoły podstawowej (kliknij tutaj) 

Okolicznościowy list od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, poświęcony tegorocznej edycji „Narodowego Czytania”, przeczytał Burmistrz Tarnogrodu Paweł Dec.

– Prezydent wyraził nadzieję, że wzorem lat ubiegłych i tym razem podczas Narodowego Czytania każdy z Państwa odkryje swoją „Balladynę”, oddając się refleksji nad uniwersalnym przesłaniem tego utworu, który obnaża ludzkie słabości i wady, a zarazem opowiada się po stronie zgody, porozumienia i ukazuje zwycięstwo dobra nad złem – cytował słowa Prezydenta RP Andrzeja Dudy burmistrz Paweł Dec.

- Reklama -

Corocznie w akcję Narodowego Czytania włączył się wicestarosta biłgorajski – Tomasz Rogala.

Mimo pandemii mieszkańcy gminy Tarnogród aktywnie uczestniczyli w Narodowym Czytaniu „Balladyny” Juliusza Słowackiego. W akcji tej brali udział pracownicy i podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnogrodzie, Szkoły Podstawowej w Woli Różanieckiej, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Różańcu Pierwszym, Szkoły Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie, dyrektorzy szkół, nauczyciele, czytelnicy biblioteki.

Red.

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Tarnogrodzianin mówi

    A co takiego niby Dec robi

  2. Nowy mówi

    Rogala nic wiecej nie robi tylko sie promuje. Jak siedzial u Stroza za wice to go nie uswiadczyl.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.