- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Burmistrz Biłgoraja: Lodowiska nie będzie. Świątecznej iluminacji też

- Utrzymanie lodowiska w ubiegłym roku kosztowało miasto ponad 89 000 zł. Dla Biłgoraja nie jest to mała kwota. Zużycie samej energii elektrycznej na lodowisku wystarczyłoby do oświetlenia trzech szkół – mówi Janusz Rosłan, burmistrz Biłgoraja

- Reklama -

Jest wiele negatywnych komentarzy, po tym, jak miasto zapowiedziało, że w Biłgoraju nie będzie w tym roku lodowiska.

Trudno, musimy się z tym pogodzić.

Aż taki wielki koszt?

Utrzymanie lodowiska w ubiegłym roku kosztowało miasto ponad 89 000 zł.  Dla Biłgoraja nie jest to mała kwota. Zużycie samej energii elektrycznej na lodowisku wystarczyłoby do oświetlenia trzech szkół.

Ale to w ogóle potrzebna rozrywka dla mieszkańców, patrząc na zainteresowanie i frekwencję?

Z tego, co mi przekazywała pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5, zainteresowanie lodowiskiem było znacznie mniejsze niż jeszcze kilka lat temu, a pod koniec sezonu wręcz znikome.

- Reklama -

Młodzi mieszkańcy mówią, że staną na głowie i podobnie jak przed rokiem będą walczyć o lodowisko.

Na tę chwilę nie mam żadnych sygnałów, nie wpłynęła też do Urzędu Miasta żadna petycja. Natomiast o tym, że są problemy z energią, wiedzą chyba wszyscy, bez wyjątku. I nie chodzi o to, czy są środki finansowe potrzebne do sfinansowania energii elektrycznej niezbędnej do utrzymania lodowiska, lecz fakt, że energii elektrycznej jest za mało i musimy wprowadzać ograniczenia jej zużycia. Trudno sobie wyobrazić sytuację, że zabraknie prądu do celów grzewczych czy związanych z oświetleniem, bo jakieś miasto zużyło ją na zasilanie lodowiska. Poza tym musimy zastosować się do słusznego, moim zdaniem, apelu premiera, aby oszczędzać energię i przeznaczać ją tylko na to, co jest rzeczywiście niezbędne. Wszystkie gminy zostały odgórnie zobligowane do tego, żeby zmniejszać temperaturę ogrzewania w zimie oraz ograniczać korzystanie z klimatyzacji w lecie. Oszczędności powinny wynieść minimum 10 proc. energii zużytej w ubiegłym roku.

A jeżeli znajdzie się sponsor i wyłoży pieniądze na otwarcie lodowiska? Kto bogatemu zabroni?

Podkreślam, że nie chodzi tylko o pieniądze, lecz o to, aby produkowanej energii wystarczyło dla wszystkich. Nasi sąsiedzi z Ukrainy w tej chwili prądu w ogóle nie mają, marzną i żyją po ciemku lub przy świetle świec.  Z pewnością nie myślą o uruchamianiu lodowisk.

Przychodzi do pana człowiek, daje 90 tysięcy złotych na lodowisko, a urząd go odeśle?

(…)

Cała rozmowa z burmistrzem w papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej. Jakie jeszcze oszczędności planuje miasto? Dlaczego w tym roku nie będzie świątecznej iluminacji? M.in. o to pytamy. 

 

- Reklama -

19 Komentarze
 1. Anonim mówi

  Roman nic nie robi dla Biłgoraja zero imprez

 2. Kazik mówi

  oszczędności proszę zacząć od siebie i od Pana ludzi tak przecież niezbędnych w urzędach- żona i p. Milewska itp. aż tak niezastąpione żeby na emeryturze dorabiać( niezłą) kaskę??? oszczędzamy na mieszkańcach – może by tak rozejrzeć się wokół siebie???

 3. Andrzej mówi

  To wszystko wina Rosłana! Jego czas przeminął…. Iluminacji nie. Lodowiska nie. Sylwestra nie. Co za miasto nic tu się nie da. Na nic nie ma pieniędzy. Młodzi wyjeżdżają z miasta robi się dom starców. Chyba pora zejść ze sceny!

 4. Gostek mówi

  Miasto Biłgoraj pierwsze w powiecie gdzie zamiast przetargów robi się zapytanie ofertowe, nawet na bip nie dodają( bo 5 minut pracy jest bardziej cene niz 30 tyś). Tylko dzwonia/e-maila do 3 _4 znajomych, aby złożyli ofertę(oczywiście prawo na to pozwala jakby co). A jak ktoś się dowie o tym i złoży ofertę z poza grupy znajomych do Pani się pytam z pretensjami od kogo się dowiedział(zamiast się cieszyć ze miasto może za oszczędzić pieniądze podatników). Niech NIK kontroluje odrazu 100 tyś się znajdzie.

 5. Ja mówi

  O to życie kurewskie jeden z drugim do Putina miej pretensje

 6. bnm mówi

  nie usuwajcie komentarzy

 7. Ww mówi

  Az co ma jedno do drugiego gadasz od rzeczy

  1. Gostek mówi

   A co mi zrobił Putin cena ropy jest najniższa od. lat na rynkach, to ze dobra władzą Cię kosi na marzy 120% to miej pretensję do siebie, to że zakazali sprowadzać węgiel od ruskich w kwietniu a cało Unia od grudnia to nie wina eu, ze węgiel drogi. to ze polskie kopalnie wyprodukował q tym roku o 20% węgla to nie wina opozycji, bo jakaś partią 8 lat juz rządzi. To że wtrzymali rozwuj oze i modernizację lini energetycznych, chociaż mają z emisji co2 xxx mld zlotych co rok, zamiast tego dali na 15 dla górników np. to nie wina Putina. Więc się pytam co zrobił Putin że prąd drogi ?

 8. Aśka mówi

  Panie burmistrzu.jak by premier morawiecki nakazał zwolnić się panu ze stanowiska jakie pan obejmuje w tej chwili czy też by go pan słuchał?????? są duże firmy w Biłgoraju może by się znalazł jakiś sponsor .albo za tak zwana 1zl wejście .miłego dnia

 9. Je*ać PiS mówi

  Najważniejsze że samorządowcy premie dostaną. Powsadzali wszędzie swoje rodzinki na stanowiska i kradną ile się da. Wstyd, na choinkę za 80 tyś były pieniądze w tamtym roku bo można było przynajmniej połowę z tej kwoty ukraść dla siebie A na lodowisko nie ma.

 10. Jania mówi

  I tu z burmistrzem się zgadzam.Ma rację

 11. Arion kaput mówi

  Rusłan ciemność widzi ciemność o lodowisku nawet nie wspomnę … Już pora do domu, nie męcz siebie i innych!

 12. az mówi

  Burmistrz Biłgoraja ogłosił konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu ekologii i ochrony zwierząt polegającego na zapewnieniu opieki bezdomnym i wolno żyjącym kotom z terenu miasta Biłgoraja oraz na zapobieganiu ich bezdomności. Oferty można składać do połowy grudnia. Na ten cel przeznaczono 50 tys. zł.

  Sponsor niech otworzy i zrobi wejsciówki zobaczymy ilu bedzie chętnych

  1. Maja mówi

   i bardzo dobrze, bezdomność jest ogromnym problemem, brak lodowiska – nie.

 13. Beton mówi

  Taa, ale na koty bezdomne kasa jest…

  1. Xyz mówi

   Powiedz bombelkowi, że masz w d…. bezdomne psy i koty, niech zdychają, byleby bombelek ze dwa razy na lodowisko mógł pójść. Na szczęście dzieci mają więcej empatii niż dorośli, dopiero później tacy rodzice betony jak ty je psują.

  2. Obywatel Q mówi

   Tak, a ile więcej było dla starosty od jego początki pracy? 3 razy dostał więcej od znajomych w radnych z PiSu. Ale za co? Inflacja jest i grozi zamknięcie szkoły z powodu brak kasy za ogrzewanie ale kasy na podwyżki są?? Pamiętajcie, Rosłan odmówił podwyżka, starosta nie. Za krótko pracował starosty żeby dostać tyle podwyżki!! Wstydu nie ma.

 14. Michał mówi

  Rosłan już dawno powinien przestać być burmistrzem. Dobrze że to ostatnia kadencja. Czas na Biłgoraj dla dzieci i młodzieży.

  1. Obywatel Q mówi

   Co za byzdury?! Jest całkowicie nowym parku na Placu Wolności który ma Plac zabaw, są nowe boisko, zalew ma nowy światło i nie brakuje zajęć dla dzieci podczas ferii i wakacji za darmo. Chyba dostałeś polecenia pisać fake news od znajomych w PiSu, trollu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.