- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Budżet obywatelski rozstrzygnięty!

W miniony poniedziałek 30 września o północy zakończyło się głosowanie na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego. To już IV edycja inicjatywy społecznej, w której mieszkańcy Biłgoraja mieli możliwość zadecydować, na co przeznaczone zostaną publiczne pieniądze.

W tym roku w mieście Biłgoraj uprawnionych do głosowania było aż 22 455 mieszkańców, zagłosować mogli wszyscy, którzy ukończyli 16. rok życia. Jednak zagłosowało tylko 2020 osób. Przeważająca większość osób, bo 1920 zrobiła to elektronicznie poprzez stronę internetową bilgoraj.budzet-obywatelski.org, natomiast 100 osób, aby zagłosować udało się osobiście do Urzędu Miasta w Biłgoraju. 

Dziś na stronie internetowej Urzędu Miasta w Biłgoraju zostały podane oficjalne wyniki. Okazało się, że na zadanie nr 3 pn. „Zagospodarowanie Parku Nowakowskiego „Małpi Gaj „. Koło czerpakowe do zasilania w wodę kanałów i oczek w parku”, oddana została największa ilość głosów, bo aż 332 i ten projekt zwyciężył. Wartość inwestycji tego projektu to 99 tys zł.

Na drugiej pozycji znalazł się projekt nr 1 pn „Biłgorajski projekt edukacyjno-kulturalny z okazji setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II”, którego całkowita wartość zamknęła się w kwocie 190 tys. zł.

- Reklama -

Wyniki głosowania poniżej: 

 

 

 

- Reklama -

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.