- Reklama -

Budżet Józefowa przyjęty

Niemal 31 milionów 400 tysięcy dochodów i wydatki na poziomie prawie 30 milionów 200 tysięcy. Tak w liczbach wygląda budżet Gminy Józefów, który radni przyjęli na sesji w czwartek 20 grudnia.

Będziemy kończyć kilka już realizowanych inwestycji, które są ważne dla mieszkańców, ale i dość kosztowne. Dlatego na razie do budżetu wpisaliśmy tylko nieliczne nowe zadania, ale w ciągu roku ta lista będzie się zmieniać – mówi Burmistrz Józefowa Roman Dziura.

- Reklama -

Chodzi m.in. o rozpoczęcie budowy kolejnej oczyszczalni ścieków i kanalizacji w Siedliskach, których wartość szacuje się na 4 miliony 200 tysięcy złotych, z czego około 2 milionów stanowi dotacja z funduszy unijnych. W planach na przyszły rok jest również dokończenie doposażania placówek oświatowych oraz montażu kolektorów słonecznych i kotłów na biomasę. W budżecie są także zapisane pieniądze na budowę przystanków autobusowych w Górnikach i Siedliskach, wiaty turystycznej z grillem w Stanisławowie i budowę fragmentu chodnika w Górnikach.

Realizacja części wymienionych inwestycji powinna się zakończyć jeszcze przed końcem roku, ale rozliczenie robót jest planowane na 2019 rok.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.