- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Budżet gminy Księżpol uchwalony

Rada Gminy Księżpol uchwaliła budżet na 2022 rok. Plan finansowy opiewa na kwotę 47 milionów 191 tysięcy złotych.

 

– To kolejny ambitny budżet, jak i każdy dotychczasowy – mówi wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski. – Cieszymy się, że możemy realizować dalszą część budowy kanalizacji sanitarnej, na którą mieszkańcy bardzo czekali. W planach także kolejne etapy budowy chodzików i dróg na terenie gminy, dokończenie mostu na Tanwi w Kucłach oraz boisko sportowe ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, pierwsze tego typu w powiecie – dodaje.

- Reklama -

Najbardziej kosztowna z zaplanowanych inwestycji będzie budowa dalszej części kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Rogale, Majdan Stary, Majdan Nowy, Zynie i Zanie, na którą rada gminy zapisała w budżecie ponad 12 milionów złotych. Kolejne 3 miliony 100 tysięcy radni zabezpieczyli na budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią w Majdanie Starym, a 400 tysięcy złotych na budowę świetlicy w Borkach.

Na chodniki i drogi na terenie gminy w tegorocznym budżecie zaplanowano kwotę 4 miliony 941 tysięcy złotych, w tym budowa drogi gminnej w ciągu drogowym Rakówka – Kulasze (2 miliony złotych) i dokończenie budowy mostu na Tanwi (ponad milion złotych).

Kolejne 4 miliony 800 tysięcy złotych zarezerwowano na realizację projektu „Poprawa warunków środowiskowych gminy Księżpol poprzez wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii”. Z kolei 600 tysięcy złotych kosztować będzie zagospodarowanie centrum Korchowa Pierwszego.

 

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. Jurgen mówi

    A w Przymiarkach Górnych jak zwykle nic się nie robi. Zobaczymy przy najbliższych wyborach.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.