- Reklama -

- Reklama -

Budują nowe ugrupowanie rolnicze

Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii nazywany "nowym Lepperem", spotkał się z rolnikami w Tarnogrodzie.

- Reklama -

AgroUnia to ruch oddolny rolników, który ma pobudzić ducha polskiej wsi. Jej liderem jest Michał Kołodziejczak, swoją charyzmą porównywany często do Andrzeja Leppera. – W końcu nasza umęczona Ojczyzna doczekała się prawdziwego przywódcy ruchu chłopskiego i konsumenckiego. Trzeba mocno wspierać Michała Kołodziejczaka na każdej linii. Zjednoczy nas i będziemy bardzo silni. Sami zdecydujemy o swoim losie  mówią o nim rolnicy.

Spotkanie rolników z powiatu biłgorajskiego z Michałem Kołodziejczakiem odbyło się w ubiegły poniedziałek w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury. Tematami poruszanymi na spotkaniu była trudna sytuacja w polskim rolnictwie, problemy hodowców trzody związane z afrykańskim pomorem świń oraz przyszłość plantatorów owoców miękkich.

W spotkaniu uczestniczyło blisko 100 osób. Rolnicy mieli dużo pytań, na które często odpowiedzi nie były łatwe.

- Reklama -

Jak podają, związki zawodowe rolników funkcjonujące dotychczas w Polsce w zdecydowanej mierze zaprzepaściły szansę na godną reprezentację rolników. Nieuczciwe działania oraz nieliczenie się z głosem zwykłych rolników zniszczyły ideę działalności związku. AgroUnia poprzez uczciwą postawę swoich członków ma zamiar przywrócić godność i poszanowanie idei zrzeszania się rolników.

AgroUnia jest także inicjatywą otwartą dla konsumentów, którzy są świadomi zagrożeń wynikających z osłabienia pozycji rolników i dominacji światowych koncernów w procesach związanych z produkcją żywności. – Istotnym wsparciem dla projektu będzie uczestnictwo w nim osób, oczekujących zdrowej żywności produkowanej w Polsce przez silne gospodarstwa rodzinne, które powinny być filarem rozwoju polskiej wsi – twierdzi Michał Kołodziejczak.

Przedstawiciele AgroUnii zachęcają do kontaktowania się i wstępowania w szeregi ugrupowania, które ma bronić interesów polskich rolników i konsumentów. – Wspólnie szukajmy rozwiązań! – mówią.

 

Kontakt z przedstawicielami ugrupowania jest możliwy poprzez adres projektagrounia@gmail.com.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.