- Reklama -

„Budowlanka” trzecia w mistrzostwach Polski

W rozgrywkach brało udział pięć zespołów, oprócz gospodarzy do turnieju zakwalifikowano: ZSP nr 1 Kielce, ZSBiP Grudziądz, ZSB Włocławek i ZSBiO Biłgoraj. Każda drużyna rozegrała po cztery mecze. 

W pierwszym meczu reprezentantom naszej szkoły przyszło zmierzyć się z uczniami klasy sportowej ZSP nr 1 Kielce, która funkcjonuje pod patronatem Vive Tauron Kielce. Po nieudanym początku meczu i zmianie systemu obrony udało się odrobić sześć bramek i dwukrotnie, na sześć minut przed końcem spotkania, wyjść na jednobramkowe prowadzenie. Niestety, po dwóch stratach piłki w końcówce zawodów i udanej interwencji bramkarza z Kielc (trenuje z kadrą B Vive) nasi przeciwnicy wyszli na prowadzenie i ostatecznie zwyciężyli 19:16. 

Następny mecz z Buskiem-Zdrój nasi zawodnicy rozpoczęli od bardzo dobrej gry w obronie, która była kontynuowana przez całe spotkanie, co w konsekwencji pozwoliło na pewne zwycięstwo 18:6 . 

Następnego dnia nasze zmagania rozpoczęliśmy o godz. 900  i podobnie jak w meczu z Buskiem od początku doskonale funkcjonowała obrona, która pozwoliła na jeszcze wyższe zwycięstwo nad ZSB Włocławek (21:9).

- Reklama -

 Do ostatniego meczu, decydującego o zajęciu drugiego miejsca w całym turnieju, przystępowaliśmy z dorobkiem 4 pkt. (dwa zwycięstwa i jedna porażka z Kielcami ). Nasz przeciwnik ZSBiP Grudziądz po przegranej z Kielcami 13:15, zwycięstwie z Buskiem 14:10 i remisie z Włocławkiem 10:10 miał na koncie 3 pkt. Układ turniejowych gier powodował, że dwie drużyny musiały pierwszego dnia turnieju rozegrać po trzy mecze, a ostatniego jeden. Gospodarz i nasi ostatni przeciwnicy znaleźli się w takiej sytuacji i zmęczeniem zapewne należy tłumaczyć potknięcie i stratę punktu w meczu zamykającym zmagania pierwszego dnia turnieju. Do pojedynku decydującego o zajęciu drugiego miejsca w całym turnieju tym razem to nasz zespół przystępował z gorszej pozycji, my już graliśmy, nasi przeciwnicy nie i mieliśmy tylko 40 minut przerwy na przygotowania. Widocznie tego czasu i koncentracji zabrakło, bo pozwoliliśmy w pierwszej połowie rywalowi z Grudziądza narzucić swój styl gry i odskoczyć na siedem bramek. Zdecydowanie lepsza postawa w obronie w drugiej odsłonie spotkania pozwoliła na wyprowadzenie kilku skutecznych kontrataków i zniwelowanie straty do trzech bramek. Niestety, niewykorzystany karny i dwie straty piłki w końcówce nie pozwoliły na remis, który premiował naszą drużynę. 

Za zajęcie trzeciego miejsca w Mistrzostwach Polski Szkół Budowlanych w piłce ręcznej nasi chłopcy otrzymali okazały puchar i medale. Nagrodę indywidualną i pamiątkowy dyplom dla najlepszego zawodnika naszej drużyny otrzymał Szymon Michoński, zdobywca 22 bramek. Gratulujemy.  

Klasyfikacja końcowa: ZSP nr 1 Kielce, ZSBiP Grudziądz, ZSBiO Biłgoraj, ZSB Włocławek, ZSTiO Busko Zdrój. 

Składy drużyny: Radosław Bazan III A TB, Mateusz Koszarny II B LO, Bartosz Burdzań II A LO, Michał Buczek, Michał Małek, Szymon Michoński (wszyscy I D LO), Błażej Baran i Marcin Bielak I B LO, Paweł Malec, Marcin Surmacz, Mateusz Tracz (wszyscy I A TB).

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.