- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Budowla z naszego powiatu może podbić Polskę

Czy Biblioteka w Tarnogrodzie będzie najlepsza w Polsce? Jest taka szansa, bo jeszcze tylko przez tydzień trwa głosowanie w ogólnopolskim plebiscycie „Modernizacja roku i budowa XXI wieku”. A tarnogrodzka biblioteka zmieniła się w ostatnim czasie i to gruntownie.

- Reklama -

W IV kwartale 2021 roku zakończona została modernizacja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnogrodzie wraz z zakupem wyposażenia. Biblioteka znajduje się w budynku zabytkowej synagogi, która powstała w XVII wieku.

Modernizacja obiektu obejmowała roboty wewnętrzne i zewnętrzne budynku, a sam obiekt został przystosowany do korzystania z niego przez osoby niepełnosprawne, np. montaż specjalnej windy. Biblioteka zyskała nową aranżację powierzchni oraz została wyposażona w nowoczesny sprzęt. MBP w Tarnogrodzie prowadzi zadania wykraczające poza tradycyjne funkcje biblioteki, zostało utworzone Multimedialne Centrum Historii Tarnogrodu, przy bibliotece działa Tarnogrodzkie Muzeum Nożyczek oraz Regionalna Izba Pamięci, gdzie gromadzone są informacje o naszym regionie, np. stare fotografie, dokumenty oraz przedmioty użytku codziennego.

- Reklama -

Głosowanie w I etapie trwa do 20 maja. Więcej informacji i link do głosowania poniżej

biblioteka

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.