Budowa targowiska na finiszu

Nowe targowisko przy ul. Władysława Jagiełły ma być gotowe jeszcze w tym roku. Znaczna część inwestycji została już wykonana. Powstały m.in. miejsca parkingowe.

Obowiązkiem samorządu jest prowadzenie targowiska. Obecnie handel odbywa się na placu przy ul. Dąbrowskiego. Warunki dla kupujących i sprzedających nie są zadowalające. Mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali, że jest on w opłakanym stanie. Dodatkowo teren ten nie należy do miasta, a do Wspólnoty Gruntowej. Być może wspólnota zechce sprzedać ten teren. Wówczas samorząd nie miałby placu targowego.

Jest to już kolejny etap budowy targowiska. Sześć lat temu dzięki środkom zewnętrznym powstał jego pierwszy etap. Wykonano nawierzchnię z kostki brukowej, oświetlenie terenu, wybudowano budynek sanitarny wraz z odpowiednimi przyłączami. Powstały również stanowiska handlowe zadaszone, konstrukcji drewnianej krytej gontem. Handluje się tam obecnie głównie płodami rolnymi.

Na budowę targowiska samorząd miasta otrzymał ponad 995 tys. zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.