- Reklama -

- Reklama -

Budowa hali w sferze marzeń?

Do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju uczęszcza obecnie ponad tysiąc uczniów. Placówka nie dysponuje jednak halą sportową z prawdziwego zdarzenia. Czy jest szansa na realizację inwestycji?

Temat budowy obiektu sportowego przy największej szkole podstawowej w mieście poruszany jest od wielu lat. O słuszności pomysłu nie trzeba nikogo przekonywać, tym bardziej że placówka od lat jest w czołówce, jeśli chodzi o współzawodnictwo sportowe.

Szkoła ta jest jedną z najstarszych w mieście, ponieważ funkcjonuje od 1968 roku. W początkowych latach jej działalności sala sportowa była jedną z najbardziej prestiżowych w Biłgoraju. Jednak dziś nie spełnia ona wymogów wynikających z obowiązujących m.in. parametrów dotyczących wymiarów. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju, pomimo braku odpowiednich warunków do uprawiania sportu, osiągają bardzo wysokie wyniki w różnego rodzaju zawodach i igrzyskach sportowych.

Władze miasta wykonały już dokumentację projektową. Nie udało jej się zrealizować. Powodem był brak funduszy. Wartość inwestycji to kwota 7 mln zł.

- Reklama -

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Biłgoraj radny Łukasz Pracoń złożył wniosek do budżetu miasta na 2021 rok dotyczący budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1.

Z rozmów, jakie odbyłem z kolegami radnymi, wynika, że inwestycja ta jest potrzebna i większość radnych jest jej przychylna. Dokumentacja projektowa została sporządzona już kilka lat temu wraz z pozwoleniem na budowę. Koszt inwestycji to 7 mln zł – mówił. Wyjaśnił, że część środków na inwestycję pochodziłaby z funduszy, jakie miasto otrzymało w ramach rządowego programu inwestycji lokalnych.

Do propozycji radnego odniósł się burmistrz Janusz Rosłan. – Cieszę się, klub radnych PiS złożył wniosek dotyczący budowy hali. Pracownicy Urzędu Miasta pracują nad złożeniem kolejnego wniosku do rządowego funduszu inwestycji lokalnych na przyszły rok. To zadanie jest zadaniem priorytetowym również dla nas. Inwestycja czeka na realizację od kilkunastu lat. Myślimy, czy w ramach tego funduszu będzie można złożyć wniosek na modernizację oczyszczalni ścieków. Przypomnę, że ta oczyszczalnia ścieków była wybudowana pod koniec lat 90. i drobna awaria już była. W Biłgoraju ścieki popłynęły do Czarnej Łady. Trzeba wykonać ogromną inwestycję – mówił. Dodał, że koszty inwestycji zależą od zakresu prac.

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. lucjusz mówi

    Najlepiej jakby porozmawiali ze słynnym wojtem z potok durnego. ten to ci wlodarz to umie takie hale i budowac i zamykac budowy. tez sie napalił na budowe hali widowiskowo-sportowej i to na 500 osób az. Opowiadal ze hala bedzie samowystraczalna bo beda na niej panele fotovoltaiczne i bedzie sie sama ogrzewała i sama oswietlała i bedzie cudownie. nawet juz projaklty tej hali gdzies zrobili i geodeta juz tyczył działke pod budowe. No w opowiesciach to było wszysko cudowne wrecz. Hala miał sluzyc mieszkancom jak i on sam. wszelakie uroczystosci mecze piłki recznej noznej siatkowej i plazowej tez miały sie odbywac na tej hali. uroczystosci patriotyczne tez miały miec miejsce w tym zacnym przybytku. troche tyl;ko lokalizacja nie taka była bo w samym potoku Górnym. A on wolalby w Lip[inach przeciez ale trudno sie mówi. I ta hal;a sie powoli juz prawie budowała az budowa staneła i sie zakonczyła zanim cokolwiek powstało. przyczyna? No wlasnie nikt nie wie. Ponoc sie włodarz rozmysl;il albo przestraszyl kosztów budowy. Bo miało byc 4-5 mln zł poxniej mowili cos o 10 mln zł az w koncu staneło na 15 mln zł. I teraz jest swiety spokój czyli nie ma nic. I nic juz nie bedzie bo po tej pieerwszej nieudanej inwestycji innych nie przewidziano. Nic zadnych. Skoro mieszkancy nie chcieli hali to nic wiecej nie dostana. tak sie załatwia takie sprwy w Potoku Górnym zwanym durnym przez złosliwcow oczywiscie.

  2. Tomek mówi

    Jak pamiętam to była taka obietnica przedwyborcza? Pamiętacie kto obiecał? Tak samo basen w Tarnogrodzie dla sympatyków Koła RM?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.