- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Budowa domu jednorodzinnego

Na pytanie, czy wolelibyśmy mieszkać w miejskim blokowisku czy w domu pod miastem, z własnym ogródkiem, odpowiedzieć musi sobie każdy sam. Dla niektórych decyzja będzie bardzo prosta, ale dla innych może okazać się trudna, a jest to przecież decyzja wpływająca na całe życie. Więc co wybrać: przytulny domek za miastem, lecz daleko od pracy, czy mieszkanie w centrum? Zacznijmy od obliczenia, ile może kosztować wybudowanie domu. Pierwszy etap inwestycji, czyli koszt budowy domu parterowego o powierzchni 140 m2 do stanu surowego zamkniętego wyniesie nas ponad 170 tys. zł. Jeśli do tego doliczymy koszty związane z wykonaniem elewacji zewnętrznej, instalację wewnętrzną, posadzki, a także kotłownię, to nasz domowy budżet uszczupli się o kolejne kilkadziesiąt tys. zł. Z pewnością argumentem, który może nas przekonać do budowy domu jest posiadanie działki. Jeśli jej nie mamy, to musimy się liczyć z kolejnym wydatkiem, zapłacimy nawet 30 tys. zł.

- Reklama -

Kupno mieszkania determinuje wiele czynników. Za nowe mieszkanie w prestiżowej lokalizacji możemy słono zapłacić. W naszym regionie mieszkanie w Biłgoraju o powierzchni prawie 100 m2 , w dobrej lokalizacji kosztuje nawet 300 tys. zł. Zdecydowanie tańsze są mieszkania w kilkupiętrowych blokach i o zdecydowanie mniejszym metrażu. Z tego powodu osoby, które mogą sobie pozwolić na zakup trzypokojowego mieszkania, mają ciekawą alternatywę w postaci domu poza miastem, zwłaszcza że czasem w tej samej cenie można postawić dom dobrze skomunikowany z centrum miasta.

Warto zacząć od wyboru odpowiedniego dla nas projektu. Obecnie, w natłoku kilkunastu tysięcy dostępnych na polskim rynku projektów typowych, trudno jest zdecydować się na najlepsze rozwiązanie. Dlatego warto zajrzeć na stronę  www.mgprojekt.com.pl, gdzie mamy do wyboru wiele architektonicznych rozwiązań, które zapewniają jednocześnie ciekawy wygląd, ale i funkcjonalność, dodatkowo jeszcze energooszczędność. Dla większości inwestorów decydujących się na budowę domu podstawą jest ograniczanie kosztów budowy. Oszczędności powinniśmy zacząć już od momentu zakupu samego projektu. MGProjekt oferuje projekty domów w bardzo korzystnych cenach. Dyskusja o wyższości mieszkania w domu jednorodzinnym nad życiem w mieście jest więc daremna. Każdy z nas ma swoje preferencje. Koszty kosztami, ale chodzi o to, by czuć się dobrze tam, gdzie się mieszka. Decyzję ułatwi z pewnością odpowiedź na pytanie, czy odpowiada nam miejski zgiełk, a może cisza i spokój. Na tym bowiem głównie będzie opierał się nasz wybór. Reasumując. Jeżeli od zawsze marzył nam się domek z ogródkiem, nie ma się nad czym zastanawiać. Jeśli jednak lubimy życie w mieście i to, że w kilkanaście minut jesteśmy w swoim ulubionym sklepie bądź kawiarni, pozostańmy przy mieszkaniu.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.