- Reklama -

Budka z zapiekankami rozebrana

Słynny drewniany kiosk z zapiekankami przy dworcu PKS poszedł do rozbiórki. Powodem jest budowa parkingu. Historia budki z zapiekankami sięgała roku 1985. Była symbolem tego miejsca, a przed nią ustawiały się kolejki, aby spróbować biłgorajskich pyszności. Tradycyjna receptura niezmienna od lat i magia tego miejsca to sekret ich popularności. Niestety, obiektu nie udało się uchronić. Kiosk z gastronomią stał niemal na środku ciągu komunikacyjnego.

Nie oznacza to jednak, że zapiekanek nie będzie można kupić. Drugi punkt biłgorajskich zapiekanek Jana Pyznarskiego znajduje się kilka metrów dalej, w budynku dworca PKS. Jednak zawsze większe kolejki ustawiały się pod drewnianym kioskiem, mimo że w drugim punkcie produkowane są one według takiej samej receptury.

Remont parkingu przy ul. Pocztowej potrwa do lipca br. Przez kilka lat Urząd Miasta Biłgoraj próbował sprzedać ten plac. Bezskutecznie. Na terenie parkingu od czasu do czasu przeprowadzane było prowizoryczne utwardzanie terenu. To jednak niewiele pomagało. Wszechobecne doły, w deszczowe dni błoto, a w słoneczne kurz towarzyszyły kierowcom. Mimo tych niedogodności parking cieszył się dużą popularnością wśród kierowców.

 

W październiku został przekazany wykonawcy plac budowy zadania "Budowa parkingu przy dworcu PKS oraz modernizacja nawierzchni ul. Pocztowej". Wykonawcą zadania jest firma z  Korczowa. Inwestycja kosztować będzie 1 mln 183 tys. zł. W ramach inwestycji powstanie 130 miejsc postojowych. Parking ten jednak będzie płatny i przystosowany do elektronicznego systemu z terminalem wjazdowym i wyjazdowym. Zamontowanych zostanie 7 kamer o wysokiej rozdzielczości.  Dodatkowo zostanie przybudowana ul. Pocztowa. Powstaną nowe chodniki, oświetlenie, kanalizacja, zieleń, mała architekta. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.