- Reklama -

- Reklama -

Brudna kampania wyborcza?

Rozmowy z mieszkańcami, spotkania, rozdawanie ulotek. Te i inne formy promocji stosują kandydaci, którzy biorą udział w II turze wyborów. Dochodzi także do niechlubnych czynów, np. zrywanie banerów kontrkandydatów.

- Reklama -

Przygotowania do drugiej tury wyborów trwają. Po raz drugi mieszkańcy pójdą do urn, aby wybrać burmistrzów miast Biłgoraj i Tarnogród oraz wójtów gmin Biszcza, Księżpol oraz Potok Górny.

Kandydaci nie szczędzą sił w wyścigu o mandat. W ciągu dwóch tygodni, które dzielą głosowania, prowadzą rozmowy, organizują spotkania z mieszkańcami czy inne wydarzenia.

- Reklama -

Niestety, dochodzi także do incydentów. W ubiegłym tygodniu w gminie Księżpol doszło do zerwania banerów kandydata na wójta gminy. – Szanowni Państwo, dzisiejszej nocy mój „sympatyk” zerwał moje banery rozwieszone na terenie całej gminy Księżpol. Wydarzyło się to kolejny raz, w związku z czym zostałem zmuszony poinformować o tym stosowne organy. Sympatyka proszę o przekazanie moich banerów Biłgorajskiemu Stowarzyszeniu Opieki nad Zwierzętami „Podaj Łapę”, gdyż chciałem to uczynić po skończonych wyborach. Szanowni Wyborcy, pozostaje tylko zadać sobie pytanie, czy tak wygląda uczciwa kampania wyborcza? – pyta Jarosław Piskorski, który ubiega się o mandat wójta gminy Księżpol.

Informacje o zgłoszeniu zrywania banerów wyborczych w gminie Księżpol potwierdza biłgorajska policja. – 27 października wpłynęło do nas zawiadomienie o takim incydencie. Obecnie jest prowadzone postępowanie w tej sprawie – wyjaśnia sierż. sztab. Joanna Klimem z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

 

- Reklama -

53 Komentarze
 1. komisarz wyborczy mówi

  Droga Eleonorko ,może nie zauważyłaś ale Piskorski nie kandydował do rady powiatu więc to jego wybór że nie będzie go w starostwie. Każdy ma 1 głos i w niedzielę może go oddać na kogo tylko chce.Oby tylko z przekonania a nie z wyrachowania.

 2. A. mówi

  Widzę, że główny przekaz, rzeczywiście brudnej kampanii Pana Jarosława, pozostaje utrzymany do końca. Hasła : zmienić, posprzątać, układy, itp. , są wplatane w dużą część komentarzy, tak jakby ich większość, pisała ta sama osoba, niektóre z nich wyglądają bardziej jak artykuły z gazety niż komentarze, ale ok. , może się czepiam :-)) .
  Jednak, co było nie zostało napisane w komentarzach, nie ulega wątpliwości, że Gmina Księżpol w ostatnich latach, rozwinęła się i to znacząco, więc może warto już zakończyć to wylewanie pomyj na obecnego Wójta i pozwolić mądrym wyborcom zdecydować i ocenić, czy te nowo wprowadzane „standardy” ich przekonują.

 3. eleonora mówi

  jakie pozrywane w Majdanie obok szkoły wisi , w Wsiężpolu obo gminy , w Płusach widać go z głównej drogi, o czym wy piszecie. już wiele wyborów było ale to co obecnie prezentuje pan Piskorski i nagonka na obecnego wójta to katastrofa. Jeżeli P. Piskorski jest takim dobrym człowiekiem to dlaczego nikt go w starostwie nie chce więcej

 4. paranoja mówi

  Przyszywanie komuś łatek i czynienie odpowiedzialnym za jakieś spadki drużyn , jakieś kłótnie w szatniach które musiały mieć miejsce z 15-25 lat temu to taki sam argument jak ten że obecny wójt rozpie… dawną Mewę gdzie również pełnił kierownicze stanowisko.Może sięgnijmy jeszcze do czasów podstawówki Piskorskiego i obciążmy go odpowiedzialnością za epidemię odry albo grypy żołądkowej.

 5. obserwator mówi

  Jedność gminy? Przecież wójtowi najbardziej nie na rękę jest podtrzymywanie napięć ,szukanie podziałów i podsycanie ich drobnymi z pozoru nic nie znaczącymi działaniami. Chyba Majdan miał rację a całe referendum to była reakcja na te patologiczne sytuacje,na przeciwstawianie jednych drugim ,na ciche przeciąganie radnych na swoją stronę przez wójta i tworzenie takich układów.Trzeba przyznać fajnie to sobie wymyślił i przez lata udawało mu się lawirować.Przecież w tych jego komitetach to sami tacy którzy mają długi wdzięczności.Tacy są najlepsi , bo muszą i myśleć i robić jak wójt im zagra.Jak patrzę na nowo wybranych, to widzę wreszcie nutkę optymizmu.Czy Potocki,Czy Szmołda ,czy Anetka Wryszcz to nie będą pionki którym Piskorski będzie mógł wydawać polecenia.On będzie musiał rozmawiać przekonywać i zwyczajnie słuchać co mają do powiedzenia.W Majdanie i Rogalach też chyba niezależność wygrała. Jutrzenka nadziei na normalność.

 6. ak mówi

  Jak nosisz wymuskany garnitur to znaczy że nie utożsamiasz się z wsią?Jasny gwint,to mamy problem, bo teraz to niemal każdy facet mieszkający na wsi nosi wymuskany garnitur.To co, powinni wszyscy w zgrzebnych sukmanach chodzić jak Kargul przed wyjazdem do Ameryki?

 7. Irek mówi

  Świta nie ma czego już czepić się u Piskorskiego to nawet jadą po tym, że jest schludnie ubrany, słabym był piłkarzem i jeszcze gorszym trenerem… buuuhahaha No proszę nie ośmieszajcie się…

 8. gmina w jedności mówi

  Możecie się spierać, przyszywać komuś łatki ale skupmy się na faktach , którym jakoś nikt nie zaprzecza do tej pory.
  Nagradza się radnych pracą dla córek ,żon i członków rodzin?
  Mieszkanie dla córki radnego,było czy nie?
  Mamy inwestycje ,nieprzemyślane,niedostosowane do potrzeb i oczekiwań, z bublami ,czy nie?
  Mamy jeden z niższych wskaźników pozyskania funduszy unijnych czy nie?(każdy może to zweryfikować)
  Startowało dwóch pracowników gminnej spółki komunalnej w wyborach czy nie?
  Startowali z własnego wyboru czy nie mieli wyjścia-jak wieść gminna niesie?
  Czy tak wygląda praworządność ,czy może świadczy to o zepsuciu władzy bo po ponad 20 latach budowania układów władza jest tak pewna siebie że wszystko jej wolno i traktuje urząd jak swój własny folwark?
  Tylko tyle ,co jest niepodważalnie prawdziwe wystarczy do tego aby wiedzieć że najwyższy już czas aby miotła wyborców wreszcie posprzątała trochę w Księżpolu. Niech ta gmina wreszcie przestanie się dusić tymi układami ,intrygami ,tymi wlazodupami , gdzie większa część uczciwych pracowników boi się własnego cienia i musi ważyć każde słowo aby przypadkiem nie usłyszał ten czy tamten oddany żołnierz i uprzejmie nie doniósł dodając i ubarwiając jeszcze od siebie.Wybierzcie kogoś, z kim da się rozmawiać.Niektóre sesje rady gminy przypominały szopki.Niedopuszczanie dogłosu, wyśmiewanie,radnych czy sołtysów którzy śmieli coś zaproponować od siebie.Całe te rządy to jedna wielka fikcja oparta na uzależnianiu radnych po to aby się nie odzywali a niezależnych kilku traktowano jak margines nie wart nawet uwagi.Całe szczęście że ludzie przejrzeli na oczy i po kilku radnych prywaciarzach zostanie już tylko wspomnienie, miejmy nadzieję że ku przestrodze.Jeszcze tam się któryś prześliznął fuksem ale wreszcie ludzie dostrzegli że to już za wiele.Wreszcie mieszkańcy całej gminy mają wspólny cel-posprzątać.

 9. Piłkarz mówi

  Problemem nie jest infrastuktura, która akurat za obecnego wójta uległa znacznej poprawie. Problem jest w tym, że wieś się wyludnia i nie ma młodzieży chętniej uprawiać sport. Niestety tego trendu i demografii nikt nie oszuka. Natomiast obecny wójt nie jest opytmalnym kandydatem i ma sporo wad, tylko broni go to że aż miło patrzeć jak infrastuktura w gminie w ostatnich latach uległa poprawie (drogi gminne mamy najlepsze w Powiecie) itp… Kontrkandydata znam z trenowania klubów spotrowych w naszej gminie i mogę stwierdzić że szedł tam gdzie była kasa, robił dużo krzyku i zamętu w szatni i nie tylko, kłócił ze sobą ludzi. Z drużyn dobrze grających uczynił broniące się przed spadkiem lub zesłał je o ligę niżej… Pomyślcie sobie Państwo że te praktyki przeniesie na łama gminy, komentaż dodajcie sobie sami…

 10. Tadek mówi

  Rębacz nie wstydzi się tego, że pochodzi ze wsi i się z tą wsią i z nami utożsamia. To nie te piękne, wymuskane garniturki i spinki czynią człowieka inteligentnym. Z tym trzeba się po prostu urodzić. Szkoda, ze jest ktoś kto o tym nie wie. Panie Rębacz- jesteśmy za Panem.

 11. Gminny sport mówi

  Obecny Wójt zabił sport w Gminie poprzednik był dużo lepszy to i nowy będzie lepszy. Patrząc co jest w innych Gminach są Orliki a u nas jakieś malutkie boiska. Wystarczy porównać najbliższe Gminy: Biłgoraj, Tarnogród, Obsza, Łukowa czy Biszcza. W ostatnich 12 latach powstały tam kluby zbudowano Orliki ze sztuczną trawą itp. Natomiast obecny Wójt działa w przeciwnym kierunku. Nie mówię, że nic nie zrobił, ale dlaczego nie bierze przykładu od innych. Jak to mówią można można, ale u nas jakoś nie można lub się nie chce. Wychodząc raczej z założenia aby raz na jakiś coś zrobić (może tylko raz w kadencji i wystarczy). U sąsiadów nawet nowe kluby powstawały czy organizacje społeczne. To u nas zamiast się rozwijać to w drugą stronę działa. Wszystko jest na odwal się aby było, że coś tam jest zrobione. Po co robić zakazy na obiekty sportowe czy utrudniać młodzieży korzystanie z szatni. Nie ma gdzie się przebrać to i jak uprawiać sport. Ok w świetlicach wiejskich chwała za to, że coś tam można porobić (nie wszystkie są przy obiektach sportowych) Widać podział Gminy na równych i równiejszych (ogólnie powinno działać to tak aby zrobić wszędzie coś dobrego a nie tylko pchać tam gdzie wyborców się ma. Nie będę przytaczał tutaj stron. Można fajnie to rozwinąć tylko trzeba rozmawiać a z Panem L.R nie można było porozmawiać. Wtedy jak by traktował wszystkich mieszkańców równo nie miał by się o co obawiać. Wiadomo jak było Działały tylko układy układziki. Jak to by powiedział Wojciech Cejrowski komuchy (STARY SYSTEM) trzeba wszystkich won aby coś zbudować na lepsze NIE MOŻNA TKWIĆ W TYM SAMYM.

  1. Piłkarz mówi

   Problemem nie jest infrastuktura, która akurat za obecnego wójta uległa znacznej poprawie. Problem jest w tym, że wieś się wyludnia i nie ma młodzieży chętniej uprawiać sport. Niestety tego trendu i demografii nikt nie oszuka. Natomiast obecny wójt nie jest opytmalnym kandydatem i ma sporo wad, tylko broni go to że aż miło patrzeć jak infrastuktura w gminie w ostatnich latach uległa poprawie (drogi gminne mamy najlepsze w Powiecie) itp… Natomiast Pana Piskorskiego znam z trenowania klubów spotrowych w naszej gminie i mogę stwierdzić że szedł tam gdzie była kasa, robił dużo krzyku i zamętu w szatni i nie tylko, kłócił ze sobą ludzi. Z drużyn dobrze grających uczynił broniące się przed spadkiem lub zesłał je o ligę niżej… Pomyślcie sobie Państwo że te praktyki przeniesie na łama gminy, komentaż dodajcie sobie sami…

 12. Jarząbek mówi

  Te pochwalne wywody co poniektórych przypomniały mi scenę z filmu,zapewne skojadzycie:łubudubu,łubudubu niech nam żyje prezes naszego klubu…itd.Prawda że Pasuje?

 13. Tadek mówi

  Debata??? To trzeba miec z kim rozmawiać. Jak można rozmawiac z kims kto podobno nawet kilku słów o sobie powiedzieć nie potrafi. Tylko jakieś wynajęte dziewczyny musiały się produkowac. Ha ha ha

 14. chyba też zagłosuje mówi

  Trzeba przyznać, że Piskorski pasuje i Majdanowi i na Korchowie i Płusach i w Rakówce i w Księżpolu.I dlatego taki strach w gminie i panika. Wójt i banery wreszcie rozwiesił i w internecie pełno i nareszcie do ludzi na spotkania sie ruszył.A gdzie był całą kadencję? Śmieszność.

 15. do tadka mówi

  Tak sobie myśle tadku,że jak by tak wróciła do wójta wdzięczność tych co majo pole przy drodze gazowników a którym wójt obiecał na zebraniu 4 lata temu że wywłaszczy te droge do końca tamtej kadencji żeby były działki budowlane to ze 100 głosów mu zbraknie.A może tego też wójt nie mówił? Słowny i honorowy to on jest aż litość bierze.

 16. Wyborca mówi

  Szkoda że mściwie panujący , nie chciał wziąć udziału w debacie którą zaproponował mu p. PISKORSKI, to świadczy o poziomie merytorycznym przeciwnika. Zainteresowanie byłoby bardzo duże, więc bał się biedaczyna że nie da rady. Na jednym ze spotkań wiejskich chwalił sie doświadczeniem, szkoda że przez te lata nie nabył kultury i ogłady osobistej. Nie podając ręki oponentom. Brawo p. Wójcie, słoma z butów wystaje.
  Dodam że nie mamy czym się szczycić wszystkie gminy daleko są z przodu, Księżpol kryje tyły. Wiadomo że dobrze bedzie przesiedzieć na stołku do emerytury nic nie robiąc. Dlatego to musi sie zmienic, Księżpol, Majdan, Markowicze głosują na Jarosława, tylko on da gwarantuje rozwój naszej Gminy. Obecnego Wójta popierają tylko ci którzy mają w tym osobisty interes, nie myślą o potrzebach innych. To jest bardzo krótkowzroczne myślenie. Wyborcy zastanówcie sie i wybierzcie dobrze. Czas rozwalić ten komuszu układ.

 17. Do Janka mówi

  Janku, zgadzam się brudna ta kampania jest ale tylko ze strony Rębaczów i w szczególności podczas drugiej tury. Zobacz artykułami o Rębaczu było znikome zainteresowanie. Natomiast pod każdym artykułem o Piskorskim mamy do czynienia z falą krytyki ze strony świty Rębaczów. Zostały zniszczone banery Piskorskiego no i oczywiście popłoch bo jak on mógł coś na internecie napisać, nam przecież wszystko wolno w tej gminie.Na spotkaniach zamiast o swoim programie to tylko krytykuje Piskorskiego. A to co miało miejsce w Majdanie Starym to wstyd i kompromitacja żeby osoba na takim stanowisku tak zwyzywała konkurenta. Jak to wójt mówi przepracowałem 25 lat w gminie i kolejne 5 mi się należy za to co zrobiłem… To już nawet wyborcy nie mają prawa głosu?

  1. Tadek mówi

   Z tego co wiem, a mam dobre informacje, to nigdy takie słowa z ust Pana Wójta nie padły. Proszę skończyc z tym oczernianiem. Nawet dzisiaj w takie święto takie kłamstwa rozpowszechnicie. I ja życzę tym wszystkim aby to całe „dobro ” do nich wróciło. Słusznie zauważył ktos, ze pod artykułami Pana Rębacza nie ma jadu i pomówień na drugiego kandydata. A pod artykułami Pana Pisk. niestety tego jadu na drugą stronę jest pełno. Kompromitacja

 18. Marian mówi

  Panie Wójcie jesteśmy z Panem. Takiej gminy i takiego gospodarza zazdroszczą nam sąsiedzi. Chcemy aby gmina dalej się tak rozwijała i tylko Pan jest tego gwarantem. W niedzielę jesteśmy z Panem. Nie produkujemy się tutaj ale oddamy swój głos w niedzielę. A co do tych negatywnych komentarzy…do człowieka wszystko wraca. Prędzej czy później. Szczerze życzę tym wszystkim, którzy wylewają tu wiadra pomyj aby wróciło do nich jak najprędzej. I radzę każdemu martwić się o swoje zdrowie.

 19. Jan mówi

  Zgadzam się. To jest brudna kampania. Ale nie ze strony obecnego Wójta. A jeżeli nawet (nie daj Boże dla nas i dla całej gminy) wygra nowy kandydat to idąc do niego gabinetu tez będę w ukryciu nagrywany??? Wstyd. A jaki nowy kandydat jest to nikt nie musi nam mówić. Każdy widzi, każdy słyszy i swój rozum ma. Dziękujemy Starostwu za szpital. Żeby teraz z dziećmi aż na Lublin jeździc??? Tak się super w tym Starostwie zarządzało. Wstyd

 20. somsiad mówi

  najgorsze będzie to, że jak skończy się władza, skończą się i przyjaciele. Bo Ci których wdzięczność łatwo się kupiło, pierwsi sprzedadzą.

 21. emeryt mówi

  A przecież mógłby wójt wnuków se popilnować, do przedszkola które utworzy jego następca odprowadzić, potem odebrać.I zdrówko by się poprawiło i zobaczyłby jeszcze że można inaczej z ludźmi postępować,uśmiechać się do nich, pójść na mecz na nowy stadion(o ile następca doprowadzi go do stanu używalności) ,wypić piwo, porozmawiać.Mógłby przychodzić na imprezy integracyjne do świetlicy wiejskiej w Majdanie(o ile by się jeszcze zmieścił ale można przyjść będzie godzinę wcześniej) Z innej perspektywy zobaczyłby (być może)swoje błędy których nie widać z Księżpolskiego tronu.Miałby też święte prawo zgłaszać uwagi do jego następcy,krytykować nawet, wytykać błędy(że chodniki są do remontu bo się zapadają,rozsuwają na boki choć 2 lata gwarancji jakoś tam przetrwały po co więcej, że trudno spacerować po tych pagórach).Po co się szarpać, narażać opinii publicznej.Trudno jest zobaczyć samemu że człowiek się starzeje, ze jest wolniejszy, że nie porusza się po scenach samorządowych już tak sprawnie (i nie może wspólnego języka znaleźć kiedy zabiega o fundusze), że wielu zmian nie rozumie, nie nadąża…Eeeech , mnie to też dotyczy i łapię się na tym że ten trzydziestolatek idący obok mnie z którym rozmawiam , nie dyszy tak jak ja i nie dzieli zdania na cztery tylko płynnie się wysławia.Hmmm, jakoś tak trudno o refleksję nad samym sobą…

 22. użytkownik wody mówi

  Nie jestem pewny czy będzie musiał zrezygnować bo tu chyba nie ma bezpośredniego nadzoru czy podległości personalnej.Spółka komunalna ale to chyba nie bezpośredni nadzór wójta więc…nie jestem pewien.

 23. Tadek mówi

  Syn Vi-ce starosty jeździ na spotkania bo nie godzi się na wyzywanie jego ojca ze strony obecnego wójta, co miało miejsce na spotkaniu w Majdanie Starym i zostało nagrane!

  1. Kuba mówi

   W Majdanie i tak przegra. Kogo się nie spytać, wszyscy głosują za Piskorski. To podziękowanie za nieczynne boisko, krzywe chodniki i ciut za małą świetlicę bez parkinu. Ciekawę czy będzie w niej oghrzewanie czy tak jak wszędzie lodownia i dorażne grzanie dmuchawami

 24. spółdzielnia mieszkaniowa i nie tylko mówi

  Wielu ludzi wie kto jest kim i z czyjej rodziny w gminie , szkołach i wszystkich podległych instytucjach i kto im załatwił robotę i za co.Może zróbmy tu listę, kto o kim wie napisze. Z rodo będzie trudno nie używając nazwisk ale może tak jak podczas ciszy publikowano sondaże: ,,PIS-tacje dziś zdrożały o 34%” liczę na inwencję.Ja zacznę tak: radny od ,,głowy ” pogonił żonę do garów a córka skorzystała z programu ,,tanie mieszkanie”. Było jedno więc ktoś musiał.Nieco wcześniej zgłosiła się chętna w potrzebie ale odeszła z kwitkiem.Mieszkanie dla niej znalazł zdaje się wójt sąsiedniej gminy.

  1. Marysia mówi

   I ja , i ja wiem. U nas radnego żona pracuje, w innej wsi sołtyska pracę w gopsie dostała, inny sołtys i jego żona też pracują. a teraz sensacja. gość od wodomierzy wystartował i wygrał. Nie wie beidny że go wrobili. teraz będzie musiał z pracy zrezygnowac,

 25. lustrator mówi

  Czy zatrudnianie córek radnych , czy program ,,tanie mieszkanie” dla córki jednego z radnych , zatrudnienie jego żony na kuchni, córki innego radnego (że nie będę wymieniać zatrudniania w zaprzyjaźnionym banku ) to są fakty czy pomówienia??? Kto ich zatrudniał??? Krasnoludki?Jak później Ci radni , głosują? Niezależnie?Niechby który spróbował!Nie wymienię wszystkich powiązań bo nie znam wszystkich pracowników i powiązań rodzinnych i wielu ludzi podobnie jak ja nie zna. Wystarczy mi jednak wiedza o tych których jako tako kojarzę.

 26. ewa mówi

  Qj Widzący coś ci się kręci w głowie,najpierw nazywasz mnie ewcią potem małgosią to i nie dziwię się ,że piszesz trzy po trzy.

 27. Kotek2 mówi

  Do Kotka: Trudno nie zgodzić się ze Zdziwionym, no bo jak można nazwać artykuł, na którego głównym zdjęciu widnieje baner reklamowy kandydata i nic więcej , a nie zauważyłem by ten artykuł opatrzony był stopką „Sfinansowano ze środków KWW …” ,
  Ale myślę, że wyborcy sami ocenią uczciwość tego artykuł.

 28. gość mówi

  No mnie się nasuwa inna analogia w kontekście poprzednich wyborów , kiedy to wójt twierdził że jego kontrkandydat(Kręt) nie ma pojęcia o prowadzeniu gminy i obecnych- teraz mówi że to Piskorski nie ma pojęcia.Był taki film Bruce Wszechmogący a u nas Lech Wszechwiedzący.No nie święci garnki lepią.Młodsi od Piskorskiego(co dopiero od Rębacza) jak przytaczany włodarz Stalowej Woli potrafili zasłużyć na 73 % poparcia po czterech latach sprawowania władzy, więc można. I nie potrzebny mu zastępcy jakoś daje radę z miastem bodajże 60-cio tys.

 29. bandzior mówi

  Teraz będzie krótka przerwa, bo w gminie już po pracy.Następna porcja wiadomości o chwalebnych czynach niemiłosiernie panującego bliżej wieczora.

  1. :D mówi

   Za to przerw w wychwalaniu Pana Piskorskiego widze nie ma czyli na cały etat walą:D

 30. Mieszkaniec Gminy mówi

  Brudna kampania śmiech…. oczernianie obecnego wójta na zeczy wice starosty pomuwienia niczym nie potwierdzone szczucie synkiem i poplecznikami na spotkaniach obecnego wójta śmiech i zażenowanie to sobą reprezentuje pan wice starosta. To kandydat na Wojta Gminy Księżpol to ma być ta lepsza zmiana???? Ludzie zastanówcie się człowiek który jest wstanie wszystko obiecać i kazdemu. Bez jakich kolwiek osiągnięć a wręcz z pasmem porażek na stanowisku wice starosty. To żaden gospodarz. Proszę tylko o rozsądek i rozwagę w drugiej turze wyborów.

 31. Anita mówi

  Jakoś tak mi się nasuneło ale pasuje jak ulał do obecnej władzy

  To nie jest sen, rzeczy naprawdę dzieją się
  Armią (…) otaczają cię z każdej strony
  Otwórz oczy, rozłóż ręce
  By nazbierać (w kieszeń) jak najwięcej
  Podpisuj dni imieniem swym
  Królujesz im

  Je, ii, je…

  Wszystko się może zdarzyć
  Gdy głowa pełna marzeń
  Gdy tylko czegoś pragniesz
  Gdy bardzo chcesz o, o…

 32. widzący mówi

  Droga , jakże obiektywna Ewciu, rzecz w tym, że sąsiednie gminy zrobiły więcej i więcej środków unijnych pozyskały.Akurat na te 15 mln składa się głównie to co na solary na które dają wszystkim wkoło , więc pozyskanie środków na ten cel, to niemal zwykła formalność.Na pozostałe ok. 5 mln na te 4 lata składają się m inn. dotacje ze starostwa do budowy dróg a więc można to przypisać i wicestaroście.Czym ty więc chcesz promować wójta? To że wiele bubli zrobił, bez konsultacji z mieszkańcami a wręcz nie licząc się z ich zdaniem, z uwagami? Szkoda czasu na rozbieranie wszystkiego na czynniki , bo musiałbym pisać do wieczora ale ,,pałac kultury” na który mieszkańcy Księżpola kręcą głowami, chodniki, boisko, w Majdanie o których ludzie pisali do gazet to też buble.Świetlica pod samym kościołem mniejsza dla obydwu Majdanów niż ta dla Rakówki czy Płus również.Wszystko bez słuchania mieszkańców a później -,,no przecież macie wszystko”. To trochę tak jak mąż kupi żonie sukienkę w której ona nie zechce chodzić bo to nie w jej stylu albo jest za ciasna.Ale przecież ma- tylko leży w szafie bo albo się nie da albo wstyd założyć. A może oczyszczalnie? Tak, trzeba będzie 5 na całą gminę , bo te nie w tym miejscu i nie tej wielkości. Kanalizacja dla północnej części gminy to już nie jest realny temat na przyszłe 4 lata , tylko na następne.Może Króle, się da przyłączyć .Kto pozwoli na zrzut ścieków do Złotej nitki ?? Kto zaplanował tam oczyszczalnię dla samego Księżpola nie myśląc o przyszłości w kontekście kanalizacji pozostałej części??O ile więcej teraz trzeba będzie wydać?? No superstrateg- chwal go Małgosiu dalej , może dostaniesz podwyżkę. Ja mam nadzieję że nowy wójt będzie rozmawiał z ludźmi przez całe cztery lata, nie tylko tydzień przed wyborami.

 33. nie widzę związku. mówi

  Szanowny Adamie, ja tu widzę tylko wspieranie organizacji społecznych , bo niewątpliwie straż taką jest.Jeżeli ktoś chce wspierać kogokolwiek personalnie, poprzez wspieranie organizacji tego typu, to chwała mu za to a organizacja niech nie wstydzi się brać od wszystkich którzy chcą coś dać, bo to nie idzie na prywatę , tylko pośrednio służy wszystkim mieszkańcom.Potrzebna jest też świadomość wśród strażaków , że wsparcie jest dla społeczeństwa poprzez organizację ale prywatnie, każdy strażak ma jeden głos i do żadnej wdzięczności z tego powodu zobligowany nie jest.Głosowanie , to jego prywatna sprawa, nie sprawa organizacji.Szanujcie swoją niezależność, a dają, to bierzcie, bo wy nie bierzecie dla siebie.

 34. głos mówi

  No idąc tym tokiem myślenia, z tymi końmi, to raz wybrana władza powinna być dożywotnia.To mi przypomina praktyki z systemów reżimowych i chyba z takimi lokalnymi swoistymi reżimami mamy do czynienia, nie tylko w naszej gminie , bo było więcej takich tworów w powiecie i szerzej ale wiele przeszło do historii już w pierwszej turze.Im głębiej zakorzenione są układy, tym niestety dłużej trwają bo trudniej je zmienić.Mami się następnych obietnicami , kupuje się ich lojalność a po wyborach -wielu z nich będzie zawiedzionych.Wielu natomiast dostanie ,,zapłatę ” za wierną służbę. Ale nadzieja się w ludziach obudziła a to najgroźniejsza z broni.

 35. Adam Bielak mówi

  https://bilgorajska.pl/aktualnosc,16969,0,0,0,Nowy-sprzet-dla-OSP.html?galeria=lb#po_galerii
  Zobaczcie jak posłanka z bratem popiera obecnego wójta. Taka „promocja” to pocałunek śmierci. A co w tych paczkach? Alkohol dla wyborców?
  Jak dojdą do władzy to wójt będzie tańczyć jak oni zagrają

 36. ewa mówi

  Powtórzę po kimś kto mądrze napisał,że nie zmienia się dobrych koni podczas przeprawy przez rzekę. Gmina zadbana,drogi ,chodniki oświetlenie,prawie na każdym domu solary,szkoły, świetlice place zabaw mówią za siebie,a ile pieniędzy pozyskanych z Unii na kanalizację,na budowę nowych obiektów użyteczności
  publicznej,most. Kto na to pracował i przez wiele lat dbał o rozwój tej Gminy. Może wypadało by podziękować p. wójtowi za starania na rzecz mieszkańców ,za brak zadłużenia,za wieloletnią pracę. a nie pisać paszkwile.
  Liczę na Państwa mądrość w niedzielnych decyzjach.

  1. Załamany mówi

   https://gazetabilgoraj.pl/tajemnicza-ulotka/ ——> Pozyskane środki w tym przypadku wyniosły około 1 mln 500 tys. zł. Gmina Biszcza w tym samym czasie zrealizowała 4 projekty i pozyskała prawie 10 mln zł, a gmina Biłgoraj 6 projektów (25 mln zł). DZIĘKUJEMY!!!!

 37. świadomy wyborca mówi

  Jak po pierwszej turze zrobiło się gorąco, to nagle uaktywnił się dotychczasowy wójt.Szkoda, że ta aktywność przybiera charakter agresywnej kampanii atakującej personalnie drugą stronę zamiast skupić się na tym co można zmienić aby nasza gmina była lepsza.Pod tym względem nowy kandydat bije dotychczasowego na głowę, bo nawet słysząc wypominanie błędów dotychczasowemu wójtowi przez ludzi na zebraniach, nie daje się wciągać w takie polemiki i raczej skupia się na swoim programie, swojej wizji gminy.Tyle obiektywnej oceny kampanii.
  A abstrahując do od kampanii, można powiedzieć jedno.Są gminy, gdzie ludzie dostrzegli potrzebę rozbicia zabetonowanych układów i nie bali się -jak choćby jaskrawy przykład Turobina który postawił na 29 letniego kandydata, jak w ubiegłych wyborach Stalowa Wola która postawiła na równie młodego Burmistrza który został właśnie wybrany na drugą kadencję uzyskując 73% głosów , co dobitnie świadczy że stawiając cztery lata temu na 30 latka postąpiono słusznie.Ni dyskredytuje tu dotychczasowego wójta ze wzgl. na wiek ale około już chyba 20 parę lat układów, różnych klik, tworzenia powiązań rodzinno -towarzyskich , pozbawiania niezależności radnych za stanowiska dla członków ich rodzin , prowadzenia polityki strachu poprzez mściwość na swoich oponentach którzy odważyli się mieć własne-inne od wójta zdanie, TO WYSTARCZAJĄCO DUŻO POWODÓW ABY WRESZCIE Z TYM SKOŃCZYĆ. A jak słucham opinii niektórych pseudo -społeczników którzy dla społeczności lokalnych niewiele robią a murem za dotychczasową władzą stoją, jak widzę jak patrzą nie na dobro społeczności lokalnej tylko widzą z tyłu głowy swój własny interes , to zwyczajnie jestem zażenowany. Ale panika w obozie rządzącym ,świadczy aż nadto ile osób może stracić coś po wyborze nowego wójta.I nie są to straty dla miejscowości, tylko ich prywatne straty. A tak na marginesie-dwu kadencyjność weszła zbyt późno , zadbajmy aby nie przedłużać tego stanu. Skończmy te strachy , ciche szantaże , ten zabetonowany układ.

 38. Zenek mówi

  Ja wiem,że w gminie jest totalna panika – szczególnie wśród tych co obecnie mają jak u „Pana Boga za piecem”. Uczciwi i kompetentni pracownicy chyba nie mają się czego bać bo dla nich jest wszystko jedno kto będzie rządził. Całą kampanię przeciw P.Piskorskiemu prowadzą ci co zostali w niewiadomy sposób zatrudnieni i ci którym obiecano zatrudnienie. Popieranie P.Rębacza nie ma żadnego merytorycznego uzasadnienia.Sam przecież wie, że w przypadku wygranej nie będzie się wysilał, tu chodzi tylko o osobisty interes.A pro po Pani Dyrektor Lubelskiej Izby Obrachunkowej powinna się bacznie przyjrzeć jak to za publiczne pieniądze niektórzy pracownicy prowadzą agitację na rzecz P.R. Ja osobiście na początku byłem za P.Rębaczem, ale te metody walki poniżej pasa przebrały miarkę. Apeluję o rozważne głosowanie.

 39. Kotek mówi

  Dochodzimy do absurdu, kiedy artykuł o zrywaniu banerów jest nazywany reklamą. Gdy należy zaznaczyć, że zrywanie banerów jest wykroczeniem, o czym widocznie Zdziwiony i Mieszkanka zapomnieli…
  p.s. idąc waszym tokiem rozumowania artykuł o przekazaniu sprzętu dla OSP w Księżpolu i Rogalach to lans czy reklama?

 40. Konsultant dobrej zmiany mówi

  Ale trolle. Kupka i 5 metrów mułu 😂. Sympatyk zdarł? Następnie sugestia co by kampania wyborcza była nieuczciwa czyli w moim rozumieniu posmarować przeciwnika a co niech się tłumaczy. Prowadzenie negatywnej kampanii… osobiście nie zauważyłem, żeby obecny gospodarz wypowiedział się negatywnie o kontrkandydacie czego nie można powiedzieć o drugiej stronie 😂 żal mi ludzi którzy ślepo pójdą za tymi agresywnymi sztuczkami aby oczernić. Z drugiej strony Panie kandydacie myślałem że stać Pana na więcej. Zamiast takiego podejścia wolałbym zobaczyć na spotkaniu wizualizacje działań gminy pod Pana rządami. Mój głos Pan stracił i sądzę że nie tylko mój. Żałuję że oddałem na Pana głos. Mam nadzieję że jeszcze pokaże Pan coś co spowodowało by zmianę mojego zdania.

 41. Jola mówi

  Podobno na monitoringu wyraźnie widać kto zerwał baner. Więc tej osoby pytajcie gdzie zrywała.

  1. hmmm mówi

   Dziwne że wiedzą i nagle cisza.Zapomnieli chyba te tam są kamery.Czasem bluzganie kogoś za plecami robi odwrotny efekt Panie kandydacie.Reklama z zerwanymi banerami może sie odbić czkawka

 42. Mieszkanka mówi

  Jadąc gminą Księżpol widzę banery Pana Piskorskiego np w miejscowosci Rakówka.Czy to nie część kampanii?Gdzie w końcu pozrywano banery na terenie całej gminy czy nie??Pozazdrościc pomysłowości na reklamę

  1. Marcin mówi

   Tak chcecie zniszczyć Piskorskiego, że nawet „ok” jest to że pozrywano jego banery…. Jeszcze takie głupkowate pytania… No ale niektórzy w tej gminie mogą wszystko….

 43. zniesmaczony mówi

  Widzę, że Rębacz już komuś posmarował.

 44. Kamil mówi

  Panie Piskorski trzymam kciuki. Niech Pan nie poddaje się!

 45. Zdziwiony mówi

  Halo, to jest artykuł, czy bezpłatna reklama kandydata ?
  No i gdzie tu uczciwa kampania ???

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.