- Reklama -

- Reklama -

Brązowy Medal Gloria Artis dla Janusza Jarosławskiego

Janusz Jarosławski, pisarz, publicysta oraz wydawca publikacji poświęconych tematyce historycznej i bronioznawczej, został odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. W imieniu wicepremiera Piotra Glińskiego odznaczenie wręczył sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Jarosław Sellin.

- Reklama -

Przyznanie Brązowego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” stanowi uhonorowanie długoletniej działalności zawodowej wyróżnionego oraz jest wyrazem uznania dla jego zasług.

Janusz Jarosławski to ekspert i kolekcjoner broni białej, publicysta, wydawca oraz autor książek historycznych, od wielu lat zajmujący się popularyzacją wiedzy historycznej o polskiej broni białej. Pisze po polsku, angielsku, rosyjsku i niemiecku. Jego książki są bezcennym źródłem wiedzy o polskim dziedzictwie w najdalszych zakątkach świata. Publikacje Janusza Jarosławskiego to projekty objęte patronatem honorowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Niepodległości, a także Narodowego Instytutu Wolności.

- Reklama -

Janusz Jarosławski jest autorem ponad 20 publikacji, w tym znakomicie przyjętych i szeroko dyskutowanych dwóch tomów poświęconych historii oręża Wojska Polskiego w latach 1918-1939. Przez wiele lat współpracował z prof. Wojciechem Zabłockim, z którym w 2020 roku wspólnie wydał książkę Bitwa Warszawska 1920. W publikacji znajdują się unikatowe dokumenty, kalendarium bitwy i historie dowódców, a także wyjątkowe rysunki.

Ważnym dla promocji Polski na świecie jest autorski projekt Janusza Jarosławskiego: „Szable Niepodległości”, mający za zadanie krzewienie wiedzy historycznej oraz rozwijanie postaw patriotycznych i obywatelskich. Zwieńczeniem jego wieloletniej pracy na rzecz popularyzacji historii Polski i polskiej szabli jest Trylogia pt. Oręż NiepodległejSzable Wojska PolskiegoBagnety Wojska Polskiego i Kordziki Wojska Polskiego.

Publikacje Janusza Jarosławskiego, oprócz patronatu programu wieloletniego „Niepodległa”, znajdują się pod patronatem amerykańskiego kanału HISTORY, tłumaczonego na 37 języków. Kanał HISTORY zamieszcza informacje o książkach Janusza Jarosławskiego promujących polską historię i historię polskiej szabli na swoich mediach społecznościowych.

Janusz Jarosławski jest także organizatorem lekcji żywej historii, wystaw i ekspozycji muzealnych, spotkań oraz pikników historycznych.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.