- Reklama -

- Reklama -

„Brązowy Dyplom” dla „Harmonii” w Warszawie

8 listopada br. odbył się w Warszawie XIII Międzynarodowy Festiwal Chóralny "Varsovia Cantat". Przesłuchania odbyły się w Galerii Porczyńskich. W jury zasiedli przedstawiciele Hiszpanii, Austrii, Włoch i Polski. Chór "Harmonia" pod dyrekcją Sławomira Kuczka otrzymał "Brązowy Dyplom".

- Reklama -

Pani Anna Bździuch tak opisuje swoje odczucia i spostrzeżenia:

„Jestem byłą chórzystką „Harmonii”, a obecnie mam dwie córeczki śpiewające w chórze i wraz z innymi rodzicami pełnię rolę opiekuńczą z okazji wyjazdów na różne festiwale. Chór nasz tradycyjnie należy do najmłodszych uczestników. Zawsze spotyka się z gorącym przyjęciem słuchaczy, tak było i tym razem. Na niedzielnym koncercie galowym, który odbył się w auli Uniwersytetu im. Fryderyka Chopina nasi młodzi artyści podbili serca słuchaczy. Ich występ spotkał się z owacyjnym przyjęciem. Dla naszego niezrównanego dyrygenta p. Sławka najwyższą pochwałą były słowa, które wypowiedział do niego przewodniczący jury, kompozytor Romuald Twardowski: „Jednego Panu zazdroszczę – kontaktu z dziećmi”. Pan R. Twardowski także w poprzednich latach zasiadał w jury na festiwalach, gdzie występował nasz chór.

Mulawa wybory do 05.04.2024

Wyjazd jak zwykle dostarczył wielu atrakcji. Chórzyści zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, Pałac Kultury i Nauki. Śpiewali w świątyni Opatrzności Bożej, (do której mają zaproszenie na oprawę Mszy świętej transmitowanej przez TV).

Wcześniej chór w tym samym składzie występował w maju w dawnej stolicy Węgier Szekesfehervar w międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Alba Regia”. Otrzymał tam dwa certyfikaty – jeden potwierdzający międzynarodowy poziom, drugi za stylowość wykonania, czystość intonacji i brzmienie chóru. Chór „Harmonia” w swojej długoletniej działalności skupiał uzdolnioną muzycznie młodzież z ponad trzydziestu roczników. Zgromadził wielką ilość cenionych dyplomów i statuetek ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Za te osiągnięcia 20 września br. otrzymał Medal Pamiątkowy za zasługi dla województwa lubelskiego.

Ten festiwal i wyjazd do Warszawy miał wyjątkowe znaczenie też z tego powodu, że wybrały się z nami osoby szczególnie ważne dla naszej społeczności: wójt gminy Łukowa p. Stanisław Kozyra oraz nasz wieloletni przyjaciel i sponsor p. Mirosław Peć. Mieliśmy satysfakcję, że obaj Panowie dzielili z nami trudy podróży, przeżywali emocje związane z występami, a także eksplozję radości z osiągniętego sukcesu. Jesteśmy zaszczyceni i wdzięczni.

Ten festiwal był debiutem dla Mileny Bździuch, Julii Gierczak, Emilii Mielniczek i Dagmary Goch. Do sukcesu przyczynił się także udział najstarszych chórzystek uczących się obecnie w biłgorajskich szkołach średnich: Zuzanny Luchowskiej, Pauliny Makuch (ZSBiO), Wiktorii Biadun, Zuzanny Kuszki, Martyny Buczkowskiej (LO im. ONZ), Katarzyny Gumieli (RCEZ) oraz Anny Bosak (ZSZiO).

Jako rodzice doceniamy pracę p. Sławomira, której efektem jest nie tylko nauka śpiewu, ale przekłada się ona na inne aspekty życia – ubogaca osobowość, ułatwia nawiązywanie kontaktów, wyzwala odwagę, uczy gracji i poruszania się na scenie, rozbudza chęć obdarowywania innych radością, uwrażliwia na piękno. Dzieci uczą się pokonywania lenistwa, samodyscypliny, pracowitości, współżycia w grupie. Korzystając z okazji, chcę podziękować  Dyrekcjom i Nauczycielom szkół, z których uczniowie należą do „Harmonii”, za wspieranie naszych dzieci, przychylność ich zaangażowaniu, motywowaniu do dalszej pracy oraz ciepłe słowa po powrotach z festiwali.

 

Należy się też ukłon w stronę rodziców, którzy dowożą swoje pociechy na próby z Księżpola, Rakówki, Chmielka, Józefowa, Zamchu, Babic, a nawet z Lubaczowa czy Zwierzyńca. Jest to dowód, jak bardzo dbają o rozwój ich uzdolnień”.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.