Brąz dla biłgorajskiej zawodniczki!

Agnieszka Rak, zawodniczka biłgorajskiego "Znicza", wystartowała w Mistrzostwach Europy Juniorów do lat 17 w Mediolanie. Nasza fenomenalna zawodniczka zdobyła brązowy medal!

W niedzielę 29 lipca zawodniczka biłgorajskiego „Znicza” Agnieszka Rak wystartowała w Mistrzostwach Europy, które odbywały się we włoskim Mediolanie.

W Mistrzostwach rywalizowali zawodnicy z Turcji, Bułgarii, Hiszpanii, Serbii, Grecji, Włoch. Było także kilku zawodników z Polski. Agnieszka wystartowała w kategorii kobiety do 75 kg. W tej samej grupie było jeszcze osiem zawodniczek.

Jak przyznała dziewczyna w rozmowie z NOWą Gazetą Biłgorajską, przed startem mocno koncentrowała się na treningach. – Jestem bardzo zmobilizowana, aby walczyć o brązowy medal – mówiła Agnieszka Rak. Jej słowa okazały się strzałem w dziesiątkę! Zawodniczka z Biłgoraja wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów. W rywalizacji kobiet zajęła trzecie miejsce, uzyskując 171 kg w dwuboju (75 kg w rwaniu i 96 kg w podrzucie).

Agnieszka jest bardzo dobrze rokującą zawodniczką biłgorajskiego klubu. Swoją przygodę z podnoszeniem ciężarów rozpoczęła sześć lat temu i już może pochwalić się znaczącymi sukcesami. Ośmiokrotnie(!) pobiła rekord Polski i jest posiadaczką tytułu mistrza Polski. Ostatni sukces zaliczyła podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Piekarach Śląskich. W rywalizacji kobiet zajęła pierwsze miejsce, uzyskując 179 kg w dwuboju (82 kg w rwaniu i 97 kg w podrzucie). Zawodniczka biłgorajskiego „Znicza” ustanowiła tym samym nowy rekord Polski U17 w rwaniu i dwuboju.

Gratulujemy tak świetnych wyników i liczymy na kolejne sportowe emocje!