Brawo Michał! Nasz wychowanek wraca z Las Vegas

Michał Wachowicz wychowanek szkółki sportowej OSiR Biłgoraj (obecnie Akademia Piłkarska Górnika Łęczna) zagrał w prestiżowym turnieju Las Vegas Mayor's Cup rozgrywanym w Stanach Zjednoczonych. Drużyna reprezentująca województwo lubelskie w swojej kategorii wiekowej osiągnęła ogromny sukces sportowy i zajęła 2. miejsce.

Reprezentacja województwa lubelskiego w piłce nożnej chłopców (U-16) była jedyną drużyną z Polski, a także z Europy. W sumie w turnieju wzięło udział ponad 400 drużyn z całego świata.

Reprezentacja województwa lubelskiego w fazie grupowej zajęła pierwsze miejsce. W półfinale  pokonała Sawtooth Premier Soccer Club FC Internacional 2:1. Zdobywcami bramek byli: Michał Wachowicz i Szymon Małyska.

W finale uległa 1:2 drużynie Las Vegas Downtown. Jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył Michał Wachowicz.

Warto dodać, że w historii turnieju z polskich drużyn do finału dotarły jedynie Legia Warszawa i Wisła Kraków.