- Reklama -

- Reklama -

Brawo dla uczniów z Tarnogrodu ! (foto)

A może ta nasza młodzież wcale nie jest taka zła jak niektórzy mówią? Przynajmniej ta młodzież z Tarnogrodu. Uczniowie Szkoły Podstawowej pięknie uporządkowali zaniedbane groby na miejscowym cmentarzu. Brawo dzieciaki!

- Reklama -

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie po raz kolejny aktywnie włączyli się do ogólnopolskiej akcji #SzkołaPamięta!  To akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

- Reklama -

W ramach podjętych działań przeprowadzona została zbiórka białych i czerwonych zniczy „Światełko Pamięci dla Łyczakowa”, które zostały przekazane do Telewizji Rzeszów. Jest to wsparcie organizacji pomagających Polakom i Polonii za granicą, w tym opiekujących się miejscami pamięci poza granicami naszego kraju. Szkolny Klub Wolontariatu uporządkował groby żołnierskie, bezimienne i opuszczone na starym cmentarzu oraz miejsce pamięci ofiar II wojny światowej, poznając związaną z nimi historię. Nauczyciele wraz z uczniami zapalili znicze na grobach nauczycieli znajdujące się nowym cmentarzu.

 

fot. Szkoła Podstawowa w Tarnogrodzie

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.