- Reklama -

- Reklama -

Boże Narodzenie w Józefowie. Zbierają propozycje

Mieszkańcy miasta i gminy Józefów mogą kolejny raz wykazać się zdolnościami plastycznymi i literackimi, a przy okazji wesprzeć potrzebujących. Wystarczy,że wezmą udział w konkursie "Boże Narodzenie - tradycja i współczesność", który organizuje miejscowa biblioteka. Zgłoszone prace zostaną przekazane na kiermasz organizowany przez Caritas.

- Reklama -

Propozycje mogą przekazywać osoby w różnym wieku, od kilkuletnich dzieci po seniorów. Mogą to być ozdoby świąteczne, choinkowe lub stołowe oraz przestrzenne: zabawki, aniołki, stroiki, girlandy, hafty czy projekty kart świątecznych, a także autorskie opowiadania lub wiersze. Teksty literackie powinny nawiązywać do jednego z trzech tematów – „Jak wyglądałby świat, gdyby nie było świąt Bożego Narodzenia”, „Moje Boże Narodzenie” lub „Dawne bożonarodzeniowe tradycje i obyczaje”.

Każdy autor może zgłosić dowolną liczbę propozycji. Jury konkursu plastycznego będzie oceniać, m.in.: estetykę, wykorzystanie naturalnych materiałów, samodzielność wykonania, pomysłowość oraz zgodność treści, charakteru i formy z tradycjami bożonarodzeniowymi. Prace literackie zostaną opracowane i wydane w formie zbioru poezji i prozy.

- Reklama -

Propozycje można składać do 13 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Krótkiej w Józefowie, a wyniki konkursu mają być ogłoszone trzy dni później podczas otwarcia pokonkursowej wystawy.

Pełny regulamin konkursu jest dostępny na stronach: www.ejozefow.pl i www.mbpjozefow.naszabiblioteka.com, a szczegółowe informacje można uzyskać także telefonicznie pod numerem: 84 687 82 89.

To już 14. edycja konkursu, którego celem jest wspieranie twórczości dzieci, młodzieży i dorosłych, utrwalanie bożonarodzeniowych tradycji, promocja talentów plastycznych i literackich oraz pomoc dla potrzebujących, organizowana przez Caritas parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Józefowie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.