- Reklama -

- Reklama -

Boisko „Włókniarza” w przebudowie

- Reklama -

Gmina Frampol otrzymała 373 tysięcy złotych na przebudowę boiska piłkarskiego Klubu Sportowego „WŁÓKNIARZ „.  Dofinansowania udzieliło Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu „Modernizacja Infrastruktury Sportowej – edycja 2016”. Przebudowa stadionu polegać będzie głównie na modernizacji płyty głównej boiska, wykonaniu instalacji drenującej, nawadniającej i zraszaczy, oświetlenia, nagłośnienia oraz zakup innych elementów dodatkowych (np. bramki stałe do piłki nożnej, piłkochwyty, wiaty dla zawodników, stojaki na rowery). Nowe boisko będzie miało wymiary 105 m x 68 m.

31 sierpnia br. przekazano teren wykonawcy przebudowy boiska – firmie PUHP „ATOS” Eksport Import Tadeusz Skakuj, która została wyłoniona w drodze przetargu. Inwestycja zaplanowana została na 2 lata, a jej koszt to ponad 817 tys. zł. Do końca 2016 roku zostanie wykonana płyta boiska wraz z drenażem i systemem nawadniającym natomiast do końca sierpnia 2017 roku iluminacja stadionu, nasadzenia zieleni oraz montaż dodatkowych elementów.

urząd MArszałkowski projekt

Jak mówił burmistrz Frampola Tadeusz Niedźwiecki gmina w tym roku wystarała się o w sumie dwa dofinansowania na realizację tego zadania. Był składany wniosek do Urzędu Marszałkowskiego, gdzie marszałek przyznał na budowę boiska ponad 170 tys. zł. Jednak, kiedy okazało się, że z Ministerstwa Sportu i Turystyki dofinansowanie będzie o około 200 tys. zł wyższe, gmina zrezygnowała z pieniędzy z Urzędu Marszałkowskiego.  

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.