- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Bogaty i szczodry rok

Początek nowego roku to dobry czas na podsumowanie zrealizowanych inwestycji. Tych w gminie Józefów nie brakowało. Burmistrz Roman Dziura twierdzi, że był to wyjątkowo dobry rok.

- Reklama -

– Dla mnie, radnych, sołtysów, mieszkańców był to rok wyjątkowo dobry i szczodry. Nawet w kategorii marzeń nie był planowany taki zakres inwestycji – mówi burmistrz Roman Dziura. Zaznacza, że był to kolejny rok realizacji budżetu kadencyjnego. Wykonano ogrom zadań na drogach, również na tych, których inwestycji wyczekiwano od lat. – Wyremontowane zostały drogi wojewódzkie i powiatowe. Sporo dróg gminnych zostało również wykonanych. To kategoria marzeń, że zrobiliśmy to w takim tempie – mówił.

Burmistrz wspomina, że wykonane zostały m.in. instalacje fotowoltaiczne. Opracowano program funkcjonalno-użytkowy na budowę kanalizacji i rozbudowę oczyszczalni ścieków. Remontowano remizy, ubogacano tereny przy nich i przy szkołach. Powstawały nowe kilometry chodników oraz place zabaw.

Poprawiano estetkę miasteczka poprzez remont budynków przychodni i byłego liceum ogólnokształcącego. – Ludzie to podziwiają. Mamy kolejne dwa piękne obiekty – dodaje.

- Reklama -

Nie wszystko udało się wykonać. Pojawił się problem przy budowie chodnika w Brzezinach. – Nie udało się uzyskać zgody z Ministerstwa. Bez tego nie udało się zrealizować zadania. Zadania nie odpuszczamy. Jest ono zapisane w budżecie 2022 roku – mówi włodarz Józefowa.

Burmistrz Roman Dziura podkreśla jednoznacznie, że rok 2021 dla józefowskiego samorządu był bardzo dobry. – Zadań jest bardzo dużo. Do tego dochodzi przygotowywanie do pozyskiwania nowych środków. W naszej pracy jest planowanie długookresowe – dodaje.

Włodarz podziękował radnym, sołtysom, mieszkańcom, wszystkim, którzy okazywali wsparcie. – Okazuje się, że przy zgodzie i współpracy można wykonać bardzo dużo – dodaje.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.