AGD

- Reklama -

- Reklama -

Boccia to nie tylko sport…

W czwartkowe przedpołudnie 14 listopada w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrany został Integracyjny Turniej Boccia dla Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie to miało miejsce w Biłgoraju już po raz czwarty. Tym razem o miejsce na podium walczyli niepełnosprawni podopieczni z kilku palcówek naszego powiatu.

- Reklama -

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Zespół Szkół Specjalnych w Biłgoraju oraz OSiR. Uczestnicy turnieju musieli wykazać się pełną koncentracją, ponieważ boccia to sport, który przede wszystkim wymaga dużo precyzji i skupienia uwagi. Jest to sportowa dyscyplina paraolimpijska wywodząca się od włoskiej gry w bule, a polega na jak najbliższym zgromadzeniu wokół białej bili własnych bil. W bocci zwycięża ta osoba, która najwięcej swoich bil rzutem „usadowiła” wokół białej bili.

O nagrody i medale w kategorii indywidualnej oraz grupowej rywalizowali niepełnosprawni wychowankowie z 6 palcówek powiatu biłgorajskiego, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Biłgoraju, Biszczy i Józefowie, podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy w Tarnogrodzie i Biłgoraju oraz uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Biłgoraju. W rozgrywkach uczestniczyły również dzieci z Niepublicznego Przedszkola Specjalnego w Biłgoraju ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju.  

– Boccia to nie tylko sport, to również doskonały sposób na integrację dla naszych podopiecznych. Turniej był okazją do sprawdzenia umiejętności, które uczniowie doskonalą w czasie zajęć sportowych w placówkach, do których uczęszczają. Proste i przejrzyste zasady tej dyscypliny sportowej angażują ciało i umysł, działając terapeutycznie – mówi Przemysław Kopacz, nauczyciel ZSS w Biłgoraju. – Była to również okazja do podtrzymania i nawiązania nowych znajomości – dodaje organizator turnieju.

Wyniki IV Integracyjnego Turnieju  Boccia dla Osób Niepełnosprawnych w Biłgoraju 

Kategoria grupowa seniorzy:

1. ŚDS Bilgoraj

2. ŚDS Tarnogród

3. WTZ Biszcza

Kategoria  grupowa  juniorzy:

1. Niepubliczne Przedszkole Specjalne

- Reklama -

2. Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

3. Szkoła Podstawowa (ZSS)

Kategoria indywidualna juniorzy:

1. Przemysław Jańczuk

2. Martyna Żmijan

3. Norbert Igras

Kategoria indywidualna seniorzy: 

1. Beata Momot

2. Grażyna Gromadzka

3. Adrian Żarnoch

Zwycięzcy otrzymali puchary, medale oraz nagrody ufundowane przez sponsorów (zdjęcie poniżej):

*

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.