- Reklama -

Bóbr „terroryzuje” Bukownicę

Nie tak dawno pisaliśmy o nagraniu kąpieli bobra z Nadleśnictwa Biłgoraj, które podbiło Internet. Teraz po raz kolejny mamy informację ze świata zwierząt. Dotyczy ono także bobra… spacerującego po wsi. 

Bliskie spotkanie bobra z człowiekiem nie należą do rzadkości. Chociaż jest to zwierze płochliwe, przy odrobinie chęci i cierpliwości można zaobserwować go w naturalnym środowisku – nad brzegami rzek i strumyków lub przy żeremiach. 

- Reklama -

Jednak zaskakujące zachowanie bobra, który przemieszczał się poboczem drogi w Bukownicy (gm. Tereszpol), to rzadki widok. Mieszkańcy nawet mogli zrobić sobie zdjęcie z bobrem!

Jak przyznają leśnicy, bobry wbrew utartym przekonaniom, wędrują i przemieszczają się w terenie. Żyją rodzinami, ale kiedy młody bóbr dorośnie, musi opuścić rodzinne gniazdo i poszukać sobie partnerki. Być może bóbr z Bukownicy właśnie wybrał się na poszukiwania miejsca do zamieszkania?

Chociaż bobry są roślinożercami, bywają przypadki, że atakują ludzi. Nie tak dawno do pogryzienia przez bobra doszło w pobliżu Tarnobrzegu. Jego ofiarą stał się 50-letni mężczyzna, który przyglądał się kąpieli bobra… w kałuży za stodołą! Mężczyzna został zaatakowany przez zwierzę i trafił do szpitala. Został ukąszony sześć razy w udo i goleń. Podejrzewano, że bóbr może być chory na wściekliznę.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.