- Reklama -

- Reklama -

Błotochronu nie będzie

Budynek przychodni zdrowia w Józefowie jest notorycznie ochlapywany przez jeżdżące drogą wojewódzką samochody. Radna Rady Miejskiej Teresa Sitarz wystąpiła z prośbą o montaż barierek błotochronnych.

Radna zwróciła się z prośbą o zabezpieczenie budynku przychodni zdrowia w Józefowie od strony drogi wojewódzkiej nr 853 (ul. Kościuszki) błotochronem. – Budynek zlokalizowany jest w odległości około 1,5 m od krawędzi jezdni, co sprawia, że przejeżdżające samochody powodują zalewanie zewnętrznej elewacji budynku wodą płynącą po jezdni, błotem pośniegowym oraz błotem w okresie wiosennym, które powstaje po zimowym posypywaniu drogi piaskiem – argumentowała Teresa Sitarz. Jej zdaniem, błotochron uchroni również pieszych korzystających z chodnika przed ochlapaniem przez jadące pojazdy.

- Reklama -

Pismo z prośbą radnej trafiło do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Okazuje się, że montaż barierek jest niemożliwy. – Zarząd Dróg Wojewódzkich nie wyraża zgody na ustawienie błotochronów wzdłuż ściany budynku przychodni zdrowia, na chodniku, w pasie drogi wojewódzkiej DW853 Majdan Nowy – Tomaszów Lubelski w miejscowości Józefów. Na przedmiotowym odcinku drogi wojewódzkiej, na wysokości ściany budynku chodnik posiada szerokość 1,40 m. Jest to szerokość nienormatywna, gdyż szerokość chodnika przy krawędzi
jezdni powinna wynosić minimum 2 m – informuje zastępca dyrektora Andrzej Sieńko.  Na dalsze zmniejszanie tej szerokości Zarząd Dróg Wojewódzkich nie wyraża zgody, gdyż zgodnie z przepisami urządzenia bezpieczeństwa ruchu należałoby ustawić 0,5 m od krawędzi jezdni, co spowodowałoby zawężenie szerokości przechodu do ok. 0,8 m.

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.