- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Blisko pół tysiąca ludzi w Tarnogrodzie! (foto)

Regionalne Warsztaty Zdobienia Pisanek w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury za nami. To już "dojrzała" impreza, bo odbyła się po raz osiemnasty: - To były bardzo intensywne dwa dni, podczas których dzieci, młodzież i dorośli z powiatu biłgorajskiego od ludowych twórców mogli uczyć się tradycyjnych i nowoczesnych technik wykonywania pisanek - podsumowują organizatorzy. A uczestnicy? Blisko pół tysiąca!

- Reklama -

Pisanki i kwiaty z bibuły i krepiny tworzyły jak co roku: Katarzyna Zygmunt z Korytkowa Dużego – mistrzyni batiku, Danuta Płoucha z Biszczy – specjalistka od malowania akrylowych dzieł sztuki na wydmuszkach, Teresa Fus z Księżpola, która pokazywała uczestnikom, jak wykonać kwiaty z bibuły i krepiny, które następnie mogą dekorować koszyk wielkanocny, palmę czy stół. Magdalena Futoma z Tarnogrodu wraz z dziećmi i młodzieżą oklejała jajka materiałami i sznurkami. Technikę wydrapywania prezentowali nowi instruktorzy – Magdalena Foremny, która przyjechała do nas z Podkarpacia oraz Józef Lewkowicz z Nowego Sioła.
urząd MArszałkowski projekt
Po raz pierwszy uczestnicy mogli spróbować swoich sił w decoupage’u. Tej – nowej w wachlarzu tarnogrodzkich warsztatów – techniki uczyła Justyna Duda z Tarnogrodu. Kustosz Muzeum w Przeworsku etnograf Katarzyna Ignas wygłosiła wykład O tym, dlaczego zajączek kojarzy się dzieciom z Wielkanocą?
Tradycyjnych i nowoczesnych metod w ciągu dwóch dni uczyło się około 430 uczestników z czternastu placówek z powiatu biłgorajskiego:

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

-Odwiedzili nas uczniowie: Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, Szkoły Podstawowej im. Marii Curie – Skłodowskiej w Tarnogrodzie, Szkoły Podstawowej nr 5 im. ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju, Szkoły Podstawowej im. bł. kard. Stefana Wyszyńskiego w Korchowie Pierwszym, Szkoły Podstawowej im. hetmana Jana Zamojskiego w Bukowinie, Szkoły Podstawowej w Woli Różanieckiej, Szkoły Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim, Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Lipinach Górnych, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu, przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego w Tarnogrodzie, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnogrodzie, Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce i Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Wszyscy zabrali do domów imponujące efekty swojej pracy twórczej. Będą one zdobić wielkanocne stoły, palmy i koszyczki – przekazuje Tarnogrodzki Ośrodek Kultury.
Głównym organizatorem wydarzenia było Towarzystwo Kultury Teatralnej Ziemi Lubelskiej we współpracy z Tarnogrodzkim Ośrodkiem Kultury i Tarnogrodzkim Towarzystwem Regionalnym. Patronat i wsparcie finansowe zapewnili Burmistrz Tarnogrodu i Starosta Biłgorajski.

 

 

 

foto: UM w Tarnogrodzie

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.