- Reklama -

- Reklama -

Biszcza reaguje. Gdzie inne gminy?

W powiecie biłgorajskim, ale i całym naszym regionie pilnie brakuje krwi. Przede wszystkim rzadko występującej grupy 0 RhD-. Dlatego 3 marca (niedziela) w Biszczy jest organizowana mobilna akcja terenowa. Specjalnie w niedzielę, żeby zachęcić jak najwięcej osób.

- Reklama -

Grupa ORhD ujemny występuje w Polsce w 6%, czyli niewielka liczba dawców ma tą grupę krwi. Dawcą dla osoby O RhD ujemny musi być tylko ktoś o identycznej grupie krwi, czyli ORhD−.To będzie pierwsza w tym roku, stacjonarna akcję poboru krwi w Biszczy.

Odbędzie się w sali widowiskowej GOKSiR w Biszczy w godzinach 9:00-12:00.
toyota Yaris
Krew mogą oddawać wyłącznie zdrowe, pełnoletnie osoby, które nie przekroczyły 60 roku życia. Jeśli chcesz oddać krew, musisz ważyć powyżej 50 kg. Nie mogą również występować u Ciebie czasowe i stałe przeciwwskazania do oddawania krwi.

 

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Johnny mówi

    Inne gminy też organizują takie akcje ale sa one tak rozłożone że odbywają się co miesiąc w innej gminie, a jest też raz w miesiącu w Biłgoraju. Bo krew oddaje się co 2 miesiące. Marny pisamaku z brukowca nie szukaj sensacji durnymi nagłówkami swoich artykułów. Bo styl waszego pisania to naprawdę poniżej kreski, ale tego pseudo portale biłgorajskie nie skopiują.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.