- Reklama -

- Reklama -

Biszcza ma nową trasę (zdjęcia)

Nowa trasa rowerowa w Biszczy, oficjalnie otwarta. To trasa do Pomnika Lotników. Inauguracyjny rajd rowerowy już za nami. - Wyznaczenie, zaprojektowanie oraz prace przygotowawcze trwały kilkanaście miesięcy, przy projekcie pracował cały zespół GOKSiR - przekazują pomysłodawcy.

- Reklama -

Założeniem projektu, poza aspektem promującym rekreację na świeżym powietrzu, była popularyzacja mało znanych miejsc o znaczeniu historycznym na terenie gminy Biszcza, takich jak śródleśny Pomnik Lotników, o którym wielu mieszkańców jedynie słyszało od innych.
-Szczególne podziękowania należą się Pani Bożenie Kurowskiej oraz Panu Marcinowi Magochowi, którzy podzieli się z nami swoją wiedzą nie tylko na temat wspomnianego pomnika, ale także pobliskich okopów z I wojny światowej i innych ważnych punktów historycznych.
Dziękujemy również kolegom rowerzystom z grupy rowerowej WATAHA z Biłgoraja za pomoc w organizacji przejazdu – informuje GOKSiR w Biszczy.

 

W czwartek w Biszczy wielkie gotowanie. O szczegółach tu:Biszcza palce lizać

- Reklama -

Rajd zakończył się prawdziwą ucztą przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich WÓLCZANKI z Wólki Biskiej, nie zabrakło pieczonych na różne sposoby ziemniaczków i innych przysmaków.
Trasa rowerowa rozpoczyna swój bieg nad Zalewem Biszcza-Żary, zachęcamy do korzystania. Szukajcie niebieskich znaków.

foto/info: GOKSiR w Biszczy

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.