- Reklama -

- Reklama -

Biszcza inwestuje w drogi i chodniki

Koniec roku był szczególnie intensywny dla samorządu gminy Biszcza. W ostatnim czasie zakończył się szereg inwestycji związanych z infrastrukturą na terenie tej miejscowości o wartości blisko 750 tys. zł.

- Reklama -

Budowa kolejnego odcinka przebiegała od budynku Szkoły Podstawowej w Biszczy do stacji paliw. Podczas 3. etapu inwestycji powstało kolejne 700 metrów chodnika.

Mulawa podziękowania

– Corocznie kontynuujemy budowę chodników, korzystając z dofinansowania ze Starostwa Powiatowego w Biłgoraju oraz Rządowego Funduszu Przeciwdziałania Covid-19. W tym roku powstał kolejny odcinek o długości około 700 metrów. Mam nadzieję, że w kolejnych latach będziemy kontynuować tę inwestycję – mówi Zbigniew Pyczko, wójt gminy Biszcza.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 593 475,00 zł. Środki na realizację zadania pozyskane zostały z Rządowego Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 oraz częściowo przy wsparciu Zarządu Powiatu Biłgorajskiego w kwocie 125 362,00 zł.

Planowana jest już kontynuacja budowy chodnika, przygotowana dokumentacja projektowa przewiduje jego budowę docelowo do Wólki Biskiej. Inwestycja będzie realizowana przy założeniu finansowania w ramach rządowego programu Polski Ład.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

W przyszłych latach jest planowany remont drogi Wólka Biska – Gózd Lipiński. Planujemy połączyć chodnik z Biszczy z chodnikiem przyległym do wyremontowanego odcinka drogi – dodaje włodarz.

W ostatnim czasie zakończona została przebudowa drogi gminnej na terenie osiedla budownictwa wielorodzinnego po byłym PGR w Biszczy.

Prace objęły odcinek drogi o długości ok. 100 m. Wykonana została podbudowa drogi z kruszywa oraz nowa nawierzchnia asfaltowa. Koszt inwestycji to 93 203,25 zł.

Zakończyła się również budowa 50-metrowego łącznika pomiędzy drogą powiatową a mostem na rzece Łazowna.

– Modernizacja odcinków dróg do osiedla ,,Iskierka” oraz od drogi powiatowej do mostu na Łazownej poprzez ułożenie asfaltu znacząco poprawi komfort jazdy, bezpieczeństwo ruchu oraz rozwiąże problem z zalewaniem sąsiadujących posesji przez wody opadowe – informuje wójt gminy Biszcza.

Wykonana została podbudowa drogi z kruszywa oraz nowa nawierzchnia asfaltowa zabezpieczona obustronnie krawężnikami. Koszt inwestycji to 58 025,25 zł.

- Reklama -

2 Komentarze
 1. K®ewetek Tygrysi czyli +tof mówi

  Fajnie że robi drogi Gmina Radni i Wójt drogi .
  Moje pół domku w Biszczy czeka na mnie. Będę mógł w wujaszkiem Tadziem helikopterem lądować. Będzie miłym akcentem gdy sobie pospaceruje. Napuszczone na mnie agresywne wrogi czyli otumanione ,,latające skrzydlate małpy” złej czarownicy Krowiarki jak będą chcieli to okazją mogą dostać po ryju za ubliżanie mi za oszczerstwa albo poprzepraszać mnie. Skruszonym gościny nie odmówię a i kulasów nie połamią na równej jezdni i chodniku.
  Ja tu w Biszczy to krew przelewałem to zawsze mogę powiedzieć też moja Biszcza.

 2. Obywatel mówi

  Szkoda że nie myśli się długofalowo i zapomina się o
  rowerzystach i zamiast robić rowy kryte a na nich ścieżkę i kopie się głębokie rowy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.