Usługi krawieckie

- Reklama -

Biszcza i Dąbrowica w konkursie na najlepszy film

Do końca kwietnia potrwa konkurs na najlepszy oraz najlepiej oceniony przez internautów film, zachęcający do przekazania 1% podatku na rzecz OSP. Do tej pory w konkursie wzięły udział dwie jednostki z terenu naszego powiatu.

Do 30 kwietnia strażacy z całej Polski mogą wysyłać filmy w ramach konkursu „1% na OSP” organizowanego przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. W konkursie wzięła już udział jednostka OSP KSRG z Biszczy I oraz OSP Dąbrowica.

– Strażacy z naszej jednostki tworzą zgrany zespół. Przed pandemią bardzo często i chętnie organizowaliśmy różnego rodzaju pokazy z ratownictwa medycznego oraz technicznego. Również i w czasie ferii zimowych często umilaliśmy dzieciom wolny czas, organizując pokazy, które przedstawiały, na czym polega praca strażaka. Natomiast dla rodziców nieraz organizowaliśmy szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, działania w przypadku pożaru sadzy lub dojechania do wypadku – informuje druh z Ochotniczej Straży Pożarnej z Biszczy I.

LINK DO FILMU STRAŻAKÓW Z BISZCZY

- Reklama -

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać film o długości do 120 sekund, zachęcający do przekazania jednego procenta podatku na swoją jednostkę OSP.

– Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrowicy jest prężnie działającą jednostką. Jako jedna z nielicznych w gminie posiada Żeńską i Młodzieżową Drużynę Pożarniczą. Druhowie od wielu lat organizują obozy dla Młodzieżowej Drużyny pożarniczej, wydarzenia lokalne czy akcje charytatywne i ekologiczne oraz szkolenia m.in. z zakresu pierwszej pomocy – mówi jeden ze strażaków z OSP w Dąbrowicy.

LINK DO FILMU STRAŻAKÓW Z DĄBROWICY

~Kuliński Michał 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.