- Reklama -

- Reklama -

Biszcza aktywnie w nowym roku

Początek nowego 2021 roku rozpoczął się w gminie Biszcza bardzo aktywnie. Z początkiem stycznia ruszył projekt termomodernizacji budynku Urzędu Gminy Biszcza.

- Reklama -

Rok 2021 w gminie Biszcza zaczął się bardzo aktywnie. Od stycznia tego roku w ramach kontynuacji projektu „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej” zostały rozpoczęte prace przy budynku Urzędu Gminy Biszcza.

urząd MArszałkowski projekt

Budynek urzędu to swoista wizytówka każdej gminy. Nasz istnieje już od 1934 roku i wraz z upływem lat wymaga remontu. Ostatnio odświeżyliśmy wieżę budynku, zmieniając jej kolor, jednak teraz przyszła kolej na jego zdecydowany remont, tym bardziej że pozyskaliśmy na ten cel środki zewnętrzne – mówi Zbigniew Pyczko, wójt gminy Biszcza.

Koszt inwestycji wynosi 4 027 349,74 zł, z czego 1 949 609,98 zł pozyskano w ramach projektu „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej”.

Ważne jest, aby jak najwięcej środków wydawanych na inwestycje pozyskiwać z zewnątrz. Taka właśnie jest nasza strategia i plan na ten rok – dodaje wójt.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Termin zakończenia zadania przewidziany jest na grudzień 2021 roku i do tego czasu zostaną wykonane prace, polegające na ociepleniu ścian zewnętrznych, wymianie pokrycia dachowego, wymianie źródła ciepła oraz zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych.

~Kuliński Michał

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.