- Reklama -

Biszcza aktywnie w nowym roku

Początek nowego 2021 roku rozpoczął się w gminie Biszcza bardzo aktywnie. Z początkiem stycznia ruszył projekt termomodernizacji budynku Urzędu Gminy Biszcza.

Rok 2021 w gminie Biszcza zaczął się bardzo aktywnie. Od stycznia tego roku w ramach kontynuacji projektu “Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej” zostały rozpoczęte prace przy budynku Urzędu Gminy Biszcza.

Budynek urzędu to swoista wizytówka każdej gminy. Nasz istnieje już od 1934 roku i wraz z upływem lat wymaga remontu. Ostatnio odświeżyliśmy wieżę budynku, zmieniając jej kolor, jednak teraz przyszła kolej na jego zdecydowany remont, tym bardziej że pozyskaliśmy na ten cel środki zewnętrzne – mówi Zbigniew Pyczko, wójt gminy Biszcza.

- Reklama -

Koszt inwestycji wynosi 4 027 349,74 zł, z czego 1 949 609,98 zł pozyskano w ramach projektu “Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej”.

Ważne jest, aby jak najwięcej środków wydawanych na inwestycje pozyskiwać z zewnątrz. Taka właśnie jest nasza strategia i plan na ten rok – dodaje wójt.

Termin zakończenia zadania przewidziany jest na grudzień 2021 roku i do tego czasu zostaną wykonane prace, polegające na ociepleniu ścian zewnętrznych, wymianie pokrycia dachowego, wymianie źródła ciepła oraz zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych.

~Kuliński Michał

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.